i3 12100F neden tek çekirdek kullanıyor?

emir akballl

Zeptopat
Daha fazla  
Sistem:
Gigabyte H610M h
i3 12100F.
RX 6400.
Valorant'ta sadece tek çekirdek kullanıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Ben 8 çekirdeğe normal yük binsin istiyorum.

IMG_20221003_201612.jpg

@emir akballl

'msconfig' penceresi üzerinden aşağıdaki ayar yapılmadıysa tüm çekirdekler ihtiyaca paralel olarak kullanılır. Windows işletim sistemleri için böyle olmalı. Yani varsayılan olarak 12. nesil i3'ün tüm çekirdeklerini kullanıyorsunuz. Aşağıdaki tikin işaretli olup çekirdekleri kısıtlamadığınızdan emin olun.

1664818189451.png

@emir akballl

'msconfig' penceresi üzerinden aşağıdaki ayar yapılmadıysa tüm çekirdekler ihtiyaca paralel olarak kullanılır. Windows işletim sistemleri için böyle olmalı. Yani varsayılan olarak 12. nesil i3'ün tüm çekirdeklerini kullanıyorsunuz. Aşağıdaki tikin işaretli olup çekirdekleri kısıtlamadığınızdan emin olun.

Eki Görüntüle 1534810
Ayarı yaptım ama halen aynı.
IMG_20221003_202516.jpg

Yüksek ayarlarda performans bu şekilde normal mi her şey?

Valorant her zaman tüm çekirdeklere hakim oluyor mu bilmiyorum. Konudaki bazı çekirdekler boşta olduğu için çekirdekleri kısıtlamış olabileceğiniz ihtimali aklıma gelmişti. Tik kapalıysa sorun yok, bilgisayarınız çekirdekleri ihtiyaca göre kullanıyor.

'msconfig' konsolundaki o ayar çekirdekleri kısıtlamaya yarıyor.

Valorant her zaman tüm çekirdeklere hakim oluyor mu bilmiyorum. Konudaki bazı çekirdekler boşta olduğu için çekirdekleri kısıtlamış olabileceğiniz ihtimali aklıma gelmişti. Tik kapalıysa sorun yok, bilgisayarınız çekirdekleri ihtiyaca göre kullanıyor.

'MSConfig' konsolundaki o ayar çekirdekleri kısıtlamaya yarıyor.

Tik bende açıktı ve çekirdeği 8 yapmıştım şu an kapatınca 1 oldu. Ve halen tek çekirdek kullanılıyor. Hocam bu tek çekirdek kullanımım LoL ve GTA 5'te de var.

Öyle olması gerekiyor zaten, konsolun varsayılan değeri sıfır oluyor.

Tik kapalı olduğu müddetçe çekirdeklerin tamamı kullanılır normalde, bence akıcılık sorununuz yoksa dert edilecek bir şey değil. Her zaman mı öyle?

Yeni konular

Geri
Yukarı