i3 12100F RTX 2060 bilgisayar açılmıyor

coyuncu290

Decapat
Daha fazla  
Ne olmuş olabilir? Açılmıyor bilgisayar. RTX 2060 ekran kartı i3 12100F.

NumLock Caps Lock tuşları çalışıyor ışıklar yanıyor ekranda sadece mavi noktalar var. Ne olur yardım edin. Sorun monitörden kaynaklı değil. BIOS'a giriliyor.

Dosya Ekleri

• IMG20230205004454.jpg
    IMG20230205004454.jpg
    64,8 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG20230205004453.jpg
    IMG20230205004453.jpg
    68,7 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Bence önce güç kabloları ve RAM ekran kartı gibi bileşenlerin tam doğru monte edildiğinden emin ol.

Niye böyle oldu ki bir anda hiçbir şeyi yoktu daha öncesinde.

Uncharteda girdiğimde bütün fanlar kendi kendine hızlanıyordu PC kendini kapatıyordu birkaç kez denedim açılmadı şu an ne yapacağımı bilmiyorum bir de. Dun bilgisayari temizledim fon makinesi ve supurge ile ama cok dikkatli sekilde sadece tozlari cektim lutfen anlayan biri yardim etsin.

@Yener K. hocam.

Niye böyle oldu ki bir anda hiçbir şeyi yoktu daha öncesinde.

Uncharteda girdiğimde bütün fanlar kendi kendine hızlanıyordu PC kendini kapatıyordu birkaç kez denedim açılmadı şu an ne yapacağımı bilmiyorum bir de. Dun bilgisayari temizledim fon makinesi ve supurge ile ama cok dikkatli sekilde sadece tozlari cektim lutfen anlayan biri yardim etsin.

@Yener K. hocam.

Donanımsal bir arıza var bence bilgisayarcıya gidin ya da garanti varsa garantiye.

Tüm bağlantıları kontrol edin. Fişten çekik olsun. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Açmadan önce de fişten çekik olarak açma kapama düğmesine basın bırakın.

Tüm bağlantıları kontrol edin. Fişten çekik olsun. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Açmadan önce de fişten çekik olarak açma kapama düğmesine basın bırakın.

Hocam kendi kendine düzeldi sorun bir gün açmadım fişi çekip taktım bilgisayar açıldı. Bir sorun olmaz ileride umarım. Önceki günlerde bilgisayarı temizlemiştim ondan dolayı belki yanlışlıkla kabloları ellemiş olabilir miyim veya elimle dokunduğum için statik enerji tarzı bir sorun olmuş olabilir mi? Tekrarlanmaz umarım.

Statik elektrik sebebiyle de olmuş olabilir.

Enerji olmadığı zaman kendi kendine de atabilir.

Enerji olmadığı zaman kendi kendine de atabilir.

Hocam sanırsam sorun bambaşka. Uncharted örneği vermiştim şimdi de Death Stranding'e girdim yine aynı sorun bir anda ekran kararıyor fanlar ölümüne dönmeye başlıyor bilgisayarı kasa tuşundan kapatmaktan başka çarem kalmıyor. Napacagimi bilmiyorum cidden sabahtan aksama FIFA ve Valorant oynayinca boyle bir şey olmuyor acaba Windows oyunlari guc tasarrufu modunda calistiriyor olabilir mi cunku Valorant ve FIFA'da hiçbir sorun yok. Lutfen yardimci olun oyun oynayamiyorum hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı