Çözüldü I3 12100F RTX 2060 Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

rivian37

Femtopat
RAM
GSKILL 8x2 16 GB DDR4 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
KINGSTON NVME M.2 500 GB SSD
Ekran kartı
RTX 2060 12 GB
Anakart
MSI H610M-B
İşlemci
I3 12100F
Herkese merhaba. Daha önce de konu açmıştım ancak aradan belli bir süre geçtiği için yeniden konu açmak istedim. Son 2 haftadır mavi ekran almıyordum ancak bugün tekrar aldım. Minidump dosyam: 020423-4687-01.dmp

Çözüm
Diskte biraz sorun var gibi. Varsa FW güncellemesi yapar mısın? Ayrıca RAM 3200 MHZ'den biraz daha fazla görünüyordu. XMP kapat test amaçlı.
@claus
BIOS'a gir ve RAM'leri 3200 MHZ olarak ayarla.
As ssd benchmark ve HD Sentienal ile disk testi yapıp sonucu yolla.
Hocam XMP açık olduğu için Ramler 3200MHz'da çalışıyor. Sonuçları atayım.

Dosya Ekleri

• as ssd.png
    as ssd.png
    38,2 KB · Görüntüleme: 25
  • hd sentinel.png
    hd sentinel.png
    87,1 KB · Görüntüleme: 24
  • ram.png
    ram.png
    17,1 KB · Görüntüleme: 20
Diskte biraz sorun var gibi. Varsa FW güncellemesi yapar mısın? Ayrıca RAM 3200 MHZ'den biraz daha fazla görünüyordu. XMP kapat test amaçlı.
XMP'yi kapattım. Kingston SSD Manager FW güncellemesi var diye gösterdi ve güncellemeyi yapıp pc'yi yeniden başlattım. Uygulamayı tekrar açtığımda bu ekranda takılı kalıyor.

Dosya Ekleri

• scan.png
    scan.png
    45,2 KB · Görüntüleme: 24
Oyunda ALT+TAB yapın veya oyun vs oynayın bir süre. Sonra mavi ekran alıp almadığını kontrol edin.
Hocam 1 saat boyunca oyun oynadım ve bu süre içerisinde 2-3 defa alt + tab yaptım. Herhangi bir mavi ekran almadım. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Eğer tekrar mavi ekran alırsam paylaşır ve sizi etiketlerim. Bunun dışında merak ettiğim birkaç konu vardı. Ram'leri 2133Mhz yerine 3200'de kullanmak istiyorum ama xmp stabil mi tam emin değilim. Birde SSD'de sorun var gibi demiştiniz bu kafama takıldı. Teşekkür ederim.

Az önce tekrar Kingston SSD Manager'i açmaya çalıştım ve açıldı.

Dosya Ekleri

• manager.png
    manager.png
    76,7 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı