i3-12100F RTX 3060 12 GB sistem için güç kaynağı önerisi

iFrauder

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yeni hazır bir sistem satın aldım ve aldığım sistemde Rampage marka bir güç kaynağı bulunmakta. Mevcut olarak kullandığım sistemin güç kaynağı arızalandığı için garantiye yollamıştım ve ellerinde aynı marka olmadığı için DeepCool PK650D güç kaynağını yolladılar. Benim sorum ise şu; Rampage marka güç kaynağına çok güvenmediğim için değiştirmeyi veya garantiden yollanan güç kaynağını kullanmayı düşünüyorum. Siz ne yapmamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Satın aldığım sistem:

İşlemci: Intel Core i3 12100F 4.3GHz 12MB önbellek 4 çekirdek soket 1700 10nm işlemci.
Anakart: Gigabyte H610M h 3200MHz DDR4 soket 1700 M.2 HDMI D-Sub mATX anakart.
RAM: G.Skill 2x8GB Ripjaws V siyah 3600MHz.
Ekran kartı: Gigabyte GeForce RTX 3060 Windforce OC 12 GB GDDR6 192 bit.
SSD: MLD M300 500GB NVMe 2280 GEN3x4 M.2 SSD (3300 MB okuma / 3100 MB yazma)
Kasa: Rampage Fusion 650W 80+ Bronze temperli camlı Rainbow mesh Gaming kasa

Not: İlk defa konu açıyorum bir hatam olduysa affola.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yeni hazır bir sistem satın aldım ve aldığım sistemde Rampage marka bir güç kaynağı bulunmakta. Mevcut olarak kullandığım sistemin güç kaynağı arızalandığı için garantiye yollamıştım ve ellerinde aynı marka olmadığı için DeepCool PK650D güç kaynağını yolladılar. Benim sorum ise şu; Rampage marka güç kaynağına çok güvenmediğim için değiştirmeyi veya garantiden yollanan güç kaynağını kullanmayı düşünüyorum. Siz ne yapmamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Satın aldığım sistem:

İşlemci: Intel Core i3 12100F 4.3GHz 12MB önbellek 4 çekirdek soket 1700 10nm işlemci.
Anakart: Gigabyte H610M h 3200MHz DDR4 soket 1700 M.2 HDMI D-Sub mATX anakart.
RAM: G.Skill 2x8GB Ripjaws V siyah 3600MHz.
Ekran kartı: Gigabyte GeForce RTX 3060 Windforce OC 12 GB GDDR6 192 bit.
SSD: MLD M300 500GB NVMe 2280 GEN3x4 M.2 SSD (3300 MB okuma / 3100 MB yazma)
Kasa: Rampage Fusion 650W 80+ Bronze temperli camlı Rainbow mesh Gaming kasa

Not: İlk defa konu açıyorum bir hatam olduysa affola.
Bütçeniz ne kadar?

Bütçeniz ne kadar?

Değiştirme durumunda DeepCool ve Rampage'den gelen güç kaynaklarını satıp üstüne biraz da ben ekleyip almayı düşünüyorum. En kötü ikisini 1500'e satsam üzerine 400 500 daha koyabilirim.

PK650D kalsın. Değiştirmenize gerek yok. Size resmen iyilik yapmışlar farkında değiller. İdeal bir giriş seviyesi ürünü.

Cevabınız için teşekkür ederim. Sanırım DeepCool Türkiye'de pek fazla yaygın değil bundan dolayı tedirgindim biraz.

DeepCool Türkiye'de pek fazla yaygın

Rica ederim. Güç kaynağı konusunda evet öyle. Elimden geldiğince içine ve testlerine detaylıca baktığım bir modeldir. Güvenilir. Elinizdeki ne idüğü belirsiz model yerine bu epey iyi oldu. Sevinmelisiniz hatta tedirgin olmak yerine.

Rica ederim. Güç kaynağı konusunda evet öyle. Elimden geldiğince içine ve testlerine detaylıca baktığım bir modeldir. Güvenilir. Elinizdeki ne idüğü belirsiz model yerine bu epey iyi oldu. Sevinmelisiniz hatta tedirgin olmak yerine.

Ufak bir düzeltme yapmak istiyorum yazdığım konuyla alakalı ancak sanırım yapılamıyor veya ben bulamadım. Satın aldığım sistem yarın elime ulaşacak henüz hiç kullanmadım. Arızalanıp garantiye yolladığım güç kaynağı Rampage değildi farklı bir markaydı ve DeepCool PK650D'yi yolladılar. Konuda sormak istediğim elimdeki Rampage veDeepCool marka güç kaynaklarından birisi kullanılabilir durumda mı yoksa yeni güvenilir bir güç kaynağı mı almalıyım

Ufak bir düzeltme yapmak istiyorum yazdığım konuyla alakalı ancak sanırım yapılamıyor veya ben bulamadım. Satın aldığım sistem yarın elime ulaşacak henüz hiç kullanmadım. Arızalanıp garantiye yolladığım güç kaynağı Rampage değildi farklı bir markaydı ve DeepCool PK650D'yi yolladılar. Konuda sormak istediğim elimdeki Rampage veDeepCool marka güç kaynaklarından birisi kullanılabilir durumda mı yoksa yeni güvenilir bir güç kaynağı mı almalıyım

Ben yanlış anlamışım pardon. PK650D rahatlıkla kullanılabilir.

Ben yanlış anlamışım pardon. PK650D rahatlıkla kullanılabilir.

Çok teşekkür ederim.

Bir sorum daha var yeni konu açmak istemedim. Sistemim geldi ve belirttiğim kasa modelinde eski tip HDD ve SATA SSD koyma kızağı yok kullanma kılavuzunda ise takılabilir gözüküyor ancak ben anlayamadım yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim.

Bir sorum daha var yeni konu açmak istemedim. Sistemim geldi ve belirttiğim kasa modelinde eski tip HDD ve SATA SSD koyma kızağı yok kullanma kılavuzunda ise takılabilir gözüküyor ancak ben anlayamadım yardımcı olabilir misiniz?

Kasa kapağının arkasını açabilir misiniz? PSU kapağından dolayı göremiyorsunuz yüksek ihtimalle. Kapağın arkasını açınca kızakları görürsünüz.

Bu arada Sata SSD'yi monte etmeniz şart değil. Monte etmeden kızağa koysanız da olur. Elbette oluyorsa monte edin ama baktınız olmuyor, bir sorun oluşturmaz.

HDD kesin montelenecek ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı