i3-12100F & RTX3050 sistemde FPS aniden düşüyor

• Konuyu başlatan uıop
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 138

uıop

Hectopat
Neredeyse her oyunda ufakta olsa FPS düşmesi yiyorum ve fark ettim ki bazı yerler yüklü olmuyor. Bir şeye yaklaştıgımda 1 sn sonra hemen yükleniyor. FPS düşmesi sonucu GPU kullanımı düşüyor, CrystalDiskInfo'da diskim temiz gözüküyor ama sorunum bu. Goodram M.2 SSD.

Sistem RTX 3050, i3 12100F.

Dosya Ekleri

• 1696016056168.png
    1696016056168.png
    27,7 KB · Görüntüleme: 14
  • cs.png
    cs.png
    17,7 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Pubg fortnite valorant fortnite bu oyunlarda drop yiyorum özellikle fortnite ve pubg de ekran geldiğinde yerler kapılar filan hiç yüklü olmuyor fortnite da da biraz yüklü
Hocam işin özeti 12100f bir tık kötü bir işlemci. Bende kullanıyorum ve her oyunda deli edliyor ekran kartı yatıyor resmen. Özellikle fortnite çok sıkıntı. Droptan oynanmıyor. Sorun m2 kaynaklı değil. Game launcher'larin hepsi arkada açık kalmasın. Kullanmıyorsanız dicord felan yine aynı şekil arkada açık kalmasın. Mümkünse en az 12400f e yükseltin.

Hocam işin özeti 12100f bir tık kötü bir işlemci. Bende kullanıyorum ve her oyunda deli edliyor ekran kartı yatıyor resmen. Özellikle fortnite çok sıkıntı. Droptan oynanmıyor. Sorun m2 kaynaklı değil. Game launcher'larin hepsi arkada açık kalmasın. Kullanmıyorsanız dicord felan yine aynı şekil arkada açık kalmasın. Mümkünse en az 12400f e yükseltin.
evet hocam benim arkadaş 1660 super r5 5500 kullanıyor sıkıntısız fortnite fln oynuyor benim sisteme gelince deli ediyor 1660 super ile i3 12100f testlerine baktım durum aynı gpu yatıyor i5 12400f e baktıgımda cpu 30 filan gpu 99 sistem daha 2 haftalık bizi bulur böyle şeyler discord acık kalmak zorunda ama i3 12100f i nası değiştiricem Allah bilir. Teşekkür ederim

o kadarda fazla drop olmuyor oynanıyor ama benim bu tarz durumlar canımı sıkıyor

evet hocam benim arkadaş 1660 super r5 5500 kullanıyor sıkıntısız fortnite fln oynuyor benim sisteme gelince deli ediyor 1660 super ile i3 12100f testlerine baktım durum aynı gpu yatıyor i5 12400f e baktıgımda cpu 30 filan gpu 99 sistem daha 2 haftalık bizi bulur böyle şeyler discord acık kalmak zorunda ama i3 12100f i nası değiştiricem Allah bilir. Teşekkür ederim

o kadarda fazla drop olmuyor oynanıyor ama benim bu tarz durumlar canımı sıkıyor
Benim droplar bir tık internet kaynaklı :( drop aşırı fazla olmuyor ama işlemci iyi bir işlemci değil. Hayırlısı olsun. Ben bir 13700f düşünüyorum 1-2 hafta içinde. İnşallah sizde yükseltebilirsiniz. :) İyi sosyaller.

Benim droplar bir tık internet kaynaklı :( drop aşırı fazla olmuyor ama işlemci iyi bir işlemci değil. Hayırlısı olsun. Ben bir 13700f düşünüyorum 1-2 hafta içinde. İnşallah sizde yükseltebilirsiniz. :) İyi sosyaller.
birşey sorucam sistem 2 yıl garantili işlemciyi değiştirsem sistemde bi sıkıntı çıksa nasıl oluyor işlemci farklı bilginiz varmı?

Garanti bozulmaz diye biliyorum. Bir markanın kendi kasası değil zaten. Takılı olan parçaların ayrı ayrı garantisi var . Yine de aldığınız yere bir sorun. Şahsen garantinin bozulacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı