i3 12100F RX 6600 sistem aniden donuyor ve yeniden başlatmadan düzelmiyor

rocxed

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba 5-6 ay önce GameGaraj'dan aldığım bilgisayar 2-3 aydır Valorant ve lolde(başka oyun yok denemedim) başlarda 0.5 saniye kadar takılıp devam ediyordu. Şimdi ise bir anda donuyor mouse bile hareket etmiyor. Sadece oyun oynarken donuyor ama arka planda müzik vs çalmaya devam ediyor. Reset harici kendine getiremiyorum bilgisayarı. Sıcaklıklar normal Adrenaline'dan bakıyorum 50 60 derece. Görev yöneticisinde herhangi bir %100 değer göremedim fanlarda da artış olmuyor bir anda takılıyor sebepsiz aşırı sinirimi bozdu bu olay. Fikirlerinizi ve çözümlerinizi bekliyorum.

AMD RX6000 ekran kartı.
Intel i3 12100F 3.3 GHz işlemci 16 RAM.
Windows 11 Pro 64 Bit kurulu.
550W PSU.

Hdd kullanıyorsanız %99.99 ihtimal bundan kaynaklı. Yok eğer ssd kullanıyorsanız bilmem
SSD kullanıyorum.

Eski ekran kartı sürücüsünü kurdum bir değişim yok yine oyunun 20 dksında dondu. Fark ettiğim şeyler kasa kapağını açınca şöyle oldu;

AMD arayüzüne oyun içinde girerken ALT+R yaptığım zaman bi cızırtı sesi geliyor 3-5 saniye ve fanlara baktığımda dönmüyorlar. Adrenaline'de sıcaklık 55-60 derece arasındaydı. Şu an bilgisayarı sıfırlayacağım.

Sıfırladım 1 el lol girdim ilk oyunda yine aynı hata. Aklımda tek çözüm ekran kartını garantiye göndermek kaldı 550 w sorunu olduğunu sanmıyorum gayet yeterli bence. Yok mu çözümü olan?

Son düzenleme:
Merhaba 5-6 ay önce GameGaraj'dan aldığım bilgisayar 2-3 aydır Valorant ve lolde(başka oyun yok denemedim) başlarda 0.5 saniye kadar takılıp devam ediyordu. Şimdi ise bir anda donuyor mouse bile hareket etmiyor. Sadece oyun oynarken donuyor ama arka planda müzik vs çalmaya devam ediyor. Reset harici kendine getiremiyorum bilgisayarı. Sıcaklıklar normal Adrenaline'dan bakıyorum 50 60 derece. Görev yöneticisinde herhangi bir %100 değer göremedim fanlarda da artış olmuyor bir anda takılıyor sebepsiz aşırı sinirimi bozdu bu olay. Fikirlerinizi ve çözümlerinizi bekliyorum.

AMD RX6000 ekran kartı.
Intel i3 12100F 3.3 GHz işlemci 16 RAM.
Windows 11 Pro 64 Bit kurulu.
550W PSU.
Edit 2 : Birkaç hafta arkadaşımın ekran kartı ile denedim. GTX 1650 saatlerce kullandım herhangi bir problem göstermiyor onun bilgisayarında ise benim RX6600 sıkıntısız çalıştı diye biliyorum ama o sadece 3-4 saat kullanabildi. Kendi güç kaynağı 700 W acaba sorun güç kaynağında mıdır bugün ben de bir güç kaynağı almayı planlıyorum. Sanırım sorun orada.

Geri
Yukarı