i3 12100F - RX 6700 XT sistem alınır mı?

Bütçe
20k
İyi sistem sadece SSD ve kasa olarak bunları alsan daha iyi olur:

12100F 11400F'a yakın bir işlemci 11400F 1080P'de 3070'e kada besliyor o yüzden 12100F'ta RX 6700 XT'yi besler.
Hocam iyide hangi çözünürlükte kullanacağını bilmiyoruz ki 1080P de kullanacaksa her türlü yapar ama 2K da kullanacaksa yapmaz.

Ciddi misiniz hocam hala asamadiniz mi bu konuyu AMD 6000 serisi ile gerçekten iyi iş başardı ve şuan deli gibi fsr geliştiriyorlar.

Hocam elime bir miktar daha para geçti sizce sıvı soğutma mi alayım yoksa parça mi yukselteyim 2k monitör falan
Hocam SSD olarak bütçe arttırıp bu ikisinden birini alabilirsiniz çok daha iyiler;

Son düzenleme:
Monitörü 2K yapmak daha mantıklı değil mi sizce? 1080 de darboğaz yapıyor sonuçta

1080P'de besler ama neyse RX 6700XT'nin yeni oyunlarda 2K için 1-2 sene götürür o yüzden yükselteceksen 12400F almak o yüzden daha mantıklı bence ya da ileride ekran kartını yükseltebilirsiniz 2K monitör de alabilirsin.

1080P'de besler ama neyse RX 6700XT'nin yeni oyunlarda 2K için 1-2 sene götürür o yüzden yükselteceksen 12400F almak o yüzden daha mantıklı bence ya da ileride ekran kartını yükseltebilirsiniz 2K monitör de alabilirsin.
İ5 12400f Alicam hocam gerek yok diyorsanız linketi asustan devam edicem. sadece işlemci yükseltmek yeterli olur değilmi parçalar falan (kasa ve SSD disindinda onları sizin dediğiniz alicsm)

i5 12400F alacağım hocam gerek yok diyorsanız linketi ASUS'tan devam edeceğim. Sadece işlemci yükseltmek yeterli olur değil mi parçalar falan (kasa ve SSD disindinda onları sizin dediğiniz alicsm)

12400F'ün yanına da SE-214-XT al stok soğutucu yetmez çünkü.

@messinicocugu
Hocam biraz sonradan yazıyorum ama bakarsanız sevinirim
Şu arkadaşı almayı düşünüyorum sizce topladığım sistemle kaç fps fark verir
Birde sizce 3bin lira fazla verip ryzen 7 mi almalıyım yoksa i5 devammı eğer toplama alırsam

Son düzenleme:
@messinicocugu
Hocam biraz sonradan yazıyorum ama bakarsanız sevinirim
Şu arkadaşı almayı düşünüyorum sizce topladığım sistemle kaç FPS fark verir
Bir de sizce 3bin lira fazla verip Ryzen 7 mi almalıyım yoksa i5 devammı eğer toplama alırsam

Bu modelde erkan kartını masaüstü 2060 gibi düşünün çok daha az performans alırsınız yani masaüstü sistemden bir de oyunlar için 11400h yeterli

Yeni konular

Geri
Yukarı