Çözüldü i3 12100F + RX6600 çok düşük ekran kartı kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  
Wz 2.0 oynarken oyunun ilk saniyelerinde donmalar takılmalar oluyor, ve ekran kartı kendini %60'larda kullanıyor. God of War oynarken original ayarlarda 40-50 FPS anca alabiliyorum yine ekran kartı kendini %50-%60'larda kullanıyor. İnternetteki testlerde aynı sistem wz 2.0'da 90-100 FPS alırken ben düşük ayarlarda 50-60, God of War'da Ultra ayarlarda 80-90 FPS alırken ben original ayarlarda 40-50 FPS anca alıyorum hatta 30'lara düşüyor. Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tek RAM kullandığın için işlemcine daha fazla yük biner. Oyunda %100 işlemci kullanımı yani yetersizlikten FPS düşmesi yaşıyorsundur.
Ram frekansını şimdi 2666'dan 3200'e çektim, WZ 2.0'da hala donmalar, kasmalar ve düşük ekran kartı kullanımı var. Intel Turbo Boost'u otomatikten aktife çektim problem hala devam ediyor. Single kit 16 GB ram kullandığım için Ram darboğazı olduğunu düşünüyorum, yakında 16 gb ram daha alıp dual channel ile bir daha deneyeceğim.

Single channel kullanıyorsan çok normal 64 bit inanılmaz yavaş beslemede. Ben 16 GB görünce 2x8 GB diye düşündüm.

16 GB Ram yerine 8 GB Ram daha alsam FPS drop problemleri ve düşük ekran kartı kullanımı problemi geçer mi peki? Sonuçta 8GB-8GB Dual Channel çalışıyor olacak.

16 GB Ram yerine 8 GB Ram daha alsam FPS drop problemleri ve düşük ekran kartı kullanımı problemi geçer mi peki? Sonuçta 8GB-8GB Dual Channel çalışıyor olacak.

Nispeten azalır ama 8+8 ya da 16+16 daha iyi performans verir tam dual channel olacakları için. Flex channel pek önerilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı