i3 12100F sistem sesli çalışıyor

Eren Özkaya

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, geçenlerde İtopya'dan kampanya ile 3050 ekran kartı ve i3 12. nesil işlemcili sistemi aldım.
Ama sanki gereğinden fazla ses geliyor üzerinde bir işlem yokken bile sesli çalışıyor sistem.
God of warda denediğimde sıcaklık 60 derece CPU fan RPM 2054 civarı. Fan hızlı bir şekilde dönüyor sessiz çalışan süpürgeler gibi ses çıkarıyor. Boşta ise kendi kendine işlem yokken (sekme açmışımdır max) kendi kendine hızlı dönüyor sanki oyun çalıştırıyor gibi çok ses geliyor sonra fanın hızı düşüyor susuyor bunu 2 3 dakikada bir yapıyor. Bazen de CD okuyormuş gibi ses çıkıyor işlemciden mi SSD veya hard diskten mi geliyor emin değilim.
Normal mi yoksa fazla mı ses çıkarıyor sistem?
Ve hard disk taktığımdan beri cızırtı sesi gibi bir ses geliyor. Kasamda hard disk yeri düzgün olmadığından biraz yamuk taktım sabit ama aşağısında kasanın zeminine değiyor sıkıntı olur mu cızırtı sesi ondan geliyor olabilir mi?

Başka yorum yapabilicek yok mu ?
Silent mod dışı çözümü yok mu bu olayın.
Oyunlarda tabiki fazla ses çıkarıcak hızlı dönücek fanda mesela steamden oyun indirirken bile hızlı dönmeye başlıyor bazen boşta kendi kendine hızlı dönüyor.

Silent moda aldım hala aynı yardım edebilicek yok mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı