i3 12100F sistem yavaşladı

bazinga23

Hectopat
Son 2-3 gündür bilgisayarı defalarca açıp kapadım (BIOS ayarları vs ile çok uğraştığım için) bir de fan ayarlarıyla bayağı oynadım hatta AI Suite 3 isimli programı kurup onun üzerinden bayağı bir şey denedim ancak sistemin yavaşladığını fark ettim ve fan sesleri daha garip geliyor nedense bir hızlanıyor bir yavaşlıyor gibi. Hal öyle olunca yüklediğim fan kontrol yazılımını(AI Suite 3)sildim ve fan ayarlarını eskiye çevirdim ancak sistem hala yavaş ve fanlar hala bir garip çalışıyor ne yapmalıyım. Yavaştan kastım masaüstünde yenile yapınca tak diye yaparken böyle bir gecikme oluyor aynı şekilde programları açarken falan bir gecikme oluyor. HDD kullanıyorum bu arada.

İşlemci: i3 12100F.
Anakart: ASUS Prime H610M-E
RAM: 16 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son 2-3 gündür bilgisayarı defalarca açıp kapadım (BIOS ayarları vs ile çok uğraştığım için) bir de fan ayarlarıyla bayağı oynadım hatta AI Suite 3 isimli programı kurup onun üzerinden bayağı bir şey denedim ancak sistemin yavaşladığını fark ettim ve fan sesleri daha garip geliyor nedense bir hızlanıyor bir yavaşlıyor gibi. Hal öyle olunca yüklediğim fan kontrol yazılımını(AI Suite 3)sildim ve fan ayarlarını eskiye çevirdim ancak sistem hala yavaş ve fanlar hala bir garip çalışıyor ne yapmalıyım. Yavaştan kastım masaüstünde yenile yapınca tak diye yaparken böyle bir gecikme oluyor aynı şekilde programları açarken falan bir gecikme oluyor. HDD kullanıyorum bu arada.

İşlemci: i3 12100F.
Anakart: ASUS Prime H610M-E
RAM: 16 GB.

BIOS'u sıfırlayıp deneyin.

12. nesil İ3 yavaşladı diye bir sürü konu gördüm anlam veremiyorum. Ya işlemcide bir şeyler var ya da kullanıcılarında. (hocam SSD almanızı tavsiye ediyorum HDD zarar görmüş olabilir)

Son düzenleme:
12. nesil 3 yavaşladı diye bir sürü konu gördüm anlam veremiyorum. Ya işlemcide bir şeyler var ya da kullanıcılarında. (hocam SSD almanızı tavsiye ediyorum HDD zarar görmüş olabilir)

HDD kaynaklı bence Windows disk bütünlüğü onarımı yapıp bir daha dene yenile yapmayi.

Defragment.

Hocam fanlarda alakasız bir şekilde hızlandı eski haline göre çok ses yapıyorlar ne yapmam lazım sıcaklıkta pek sıkıntı yok aslında.

Sıfırlama derken ilk ayarlarına yükleme seçeneği var o mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
BIOS ana ekranında F5'e basıp ayarları kaydedip yeniden başlatın.

Geri
Yukarı