i3-12100F sisteme hangi macOS kurulur?

RAM'ler yeterli gözüküyor. Şöyle ki bir Hackintosh kurulumu yapacaksak öncesinde AMD ve NVIDIA ekran kartlarını Hackintosh'un algılayabileceği bir donanım olarak tanıtmak gerekiyor. Temelde resmi bir macOS kurulumu yapacaksak normal bir PC'de bu tür donanım deklerasyonları için belirli bir kod satırına ihtiyaç duymanız ve bu bilgileri girebilecek tecrübe/deneyime sahip olmanız cihazınızın sağlığı için önemlidir. Yanlış bir işlem yapmamanız adına. Ancak Technopat Sosyal rehberlerinde makaleleri ve YouTube kanalı üzerindeki rehberleri inceleyebilirsiniz. Fazlasıyla yardımı olacaktır bu konuda.

Bu arada kurulumdaki başarısızlık bu donanım deklerasyonundaki eksiklik yüzünden gerçekleşiyor. macOS nadir de olsa bazı donanım ortamlarında boot edilebilir. Ancak macOS herhangi bir Mac cihaza kurulmadığını fark ettiği anda kurulumu iptal eder.
Emin olmadığınız konularda net ve yanlış bilgilendirme yapmayın.

Emin olmadığınız konularda net ve yanlış bilgilendirme yapmayın.

Pekala, aslında burada bir bilgilendirmede bulunmadım. Bilgilendirmede bulunmuş olsaydım yönlendirme adımları içerirdi. Bu yazımda PC'ye MacOS'u daha önce kurmuş, kullanmış birisi olarak muhtemel sıkıntılar üzerine durdum. Ancak siz bu alanda bizi bilgilendirebilecek birisiniz galiba. Doğrusunu sizden öğrenmek istiyorum.

Teşekkür ederim.

Yeni konu açıp hata görseli atarsan yardımcı olalım.
Hata görseli olsa atacağım hocam ama nafile. Bıosta ASUS EZ Flash yazılımından flash bellegımı kontrol ettım, 200mblık efı bolumu gozukuyor ama 14gblık raw yazılan kısım yok. Disk biçimini desteklemediğinden görmüyordur diye çok endişe etmedim. Sizinde fikrinizi almak isterim bu konuda. Şimdi yeniden yazdırıyorum verdiğiniz efı ıle yenıden deneyecegım hayırlısı.

Hata görseli olsa atacağım hocam ama nafile. Bıosta ASUS EZ Flash yazılımından flash bellegımı kontrol ettım, 200mblık efı bolumu gozukuyor ama 14gblık raw yazılan kısım yok. Disk biçimini desteklemediğinden görmüyordur diye çok endişe etmedim. Sizinde fikrinizi almak isterim bu konuda. Şimdi yeniden yazdırıyorum verdiğiniz efı ıle yenıden deneyecegım hayırlısı.
Tamamdır dediğim gibi yeni konu aç oradan devam edelim, burada sürüm önerisi istemişsin.

Pekala, aslında burada bir bilgilendirmede bulunmadım. Bilgilendirmede bulunmuş olsaydım yönlendirme adımları içerirdi. Bu yazımda PC'ye MacOS'u daha önce kurmuş, kullanmış birisi olarak muhtemel sıkıntılar üzerine durdum. Ancak siz bu alanda bizi bilgilendirebilecek birisiniz galiba. Doğrusunu sizden öğrenmek istiyorum.

Teşekkür ederim.
Yeni konu açıp sorularını sorabilirsin.

Geri
Yukarı