i3 12100F stok soğutucu ile çok ısınıyor

YsfGms

Hectopat
Sistem:

Gigabyte H610M-H.
Zotac Twin GTX 1660S.
Corsair Vengeance 2x8 3200MHz.
i3 12100F stok soğutucu ile birlikte.
SilverStone 550W 80+ Bronze.
Kasa Cooler Master Master Case 5 MCX-0005-KKN00

Oyunlarda işlemcim 80-90 derecelerde geziyor. 90'ı bazen aşıyor. Soğutucuyu acaba tam oturtamadım mı diye 2 kere söküp yeniden taktım. MX-4 macun sürdüm bu arada. Macunda 2 kez ziyan oldu sök takta. Tam oturmama durumu yok. Sizce kasa yüzünden mi bu sıcaklıklar böyledir? Kasada 2 fan var. Bir önde bir arkada ikisi de 14 cm. Öne bir 14 cm fan daha eklesem faydalı olur mu? Ya da işlemci soğutucusu mu almalıyım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıntı var gibi gözüküyor. Oyunlarda 80 dereceyi pek aşmayan bir işlemci. Sana tavsiyem kasanın kapağı açıkken bir de test yapman hala aynı dereceleri görüyorsan teknik destek almak sana yardımcı olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Havalar sıcak olduğu için stok soğutucu yetersiz kalıyor hem öne bir 14 cm fan hem de orta bütçe ile bir CPU soğutucu almakta fayda var.

Sıkıntı var gibi gözüküyor. Oyunlarda 80 dereceyi pek aşmayan bir işlemci. Sana tavsiyem kasanın kapağı açıkken bir de test yapman hala aynı dereceleri görüyorsan teknik destek almak sana yardımcı olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kapağı çıkardığımda çok farketmiyor. 5 derece falan farkediyor.

Havalar sıcak olduğu için stok soğutucu yetersiz kalıyor hem öne bir 14 cm fan hem de orta bütçe ile bir CPU soğutucu almakta fayda var.

Bu iki soğutucudan hangisini tercih etmeliyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı