Çözüldü i3 12100F ve RX 6600 sistem ile God of War'da %100 CPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sefa.d

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. i3 12100F ve ASUS RX6600 ekran kartım var. God of War oyununda %100 CPU kullanımı nedeniyle anlık donmalar yaşıyorum. Format attım düzelme olmadı. Aynı sorunu yaşayanlar var bir çözümde göremedim. Aynı sorunu yaşayıp çözümü bilen varsa yardımlarını bekliyorum.

Çözüm
Hocam frekansı attım. GPU az kullanıyor. Normalde 99 kullanım olması gerekiyor sanırım. Diğer oyunlarda öyle en azından. Arada takılmalar, FPS düşüşleri oluyor zaten.

Hocam bir bakar mısın? CPU frenkansım düşük benim. 1 ve 2GHz civarlarında geziyor. Görev Yöneticisi'nden bakıyorum.
Güç seçeneklerinde performans modunda mı sistem?

Dosya Ekleri

• a.jpg
    a.jpg
    77,9 KB · Görüntüleme: 16
  • d.jpg
    d.jpg
    91,9 KB · Görüntüleme: 11
Bu ikisi orjinal ayarlarda oynarken çıkan. (Orta diyebiliriz)
bunlarda en yüksek ayarda çıkan durumlar

Hocam ayarları en üst seviyeye alın, çözülecektir.
hocam ben amd software adrenalin uygulamasından bakıyordum cpu kullanımına. afterburneri siz söyleyince kurdum baktım cpu yüzde 100 kullanmıyor değerler farklı çıktı yani :D Şuanki durum iyi mi diyorsunuz siz ?

Hocam birde burada orta ayarlardan sonra bu uyarıyı veriyor nedeni nedir acaba ben anlayamadım ?

Dosya Ekleri

• ada.jpg
    ada.jpg
    88,4 KB · Görüntüleme: 17
  • sda.jpg
    sda.jpg
    89,5 KB · Görüntüleme: 9
  • uyarı.jpg
    uyarı.jpg
    332,6 KB · Görüntüleme: 9
Bunlarda en yüksek ayarda çıkan durumlar.

Hocam ben AMD Software Adrenalin uygulamasından bakıyordum CPU kullanımına. Afterburner'i siz söyleyince kurdum baktım CPU yüzde 100 kullanmıyor değerler farklı çıktı yani :D şu anki durum iyi mi diyorsunuz siz?

Hocam bir de burada orta ayarlardan sonra bu uyarıyı veriyor nedeni nedir acaba ben anlayamadım?

Hocam CPU frekansını da açar mısınız Afterburner ile?
Frekans mı kısıyor acaba?

Hocam frekansı attım. GPU az kullanıyor. Normalde 99 kullanım olması gerekiyor sanırım. Diğer oyunlarda öyle en azından. Arada takılmalar, FPS düşüşleri oluyor zaten.

Hocam bir bakar mısın? CPU frenkansım düşük benim. 1 ve 2GHz civarlarında geziyor. Görev Yöneticisi'nden bakıyorum.

Dosya Ekleri

• cpu frenkans.jpg
    cpu frenkans.jpg
    101,3 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleyen: Moderatör:

Güç seçeneklerinde performans modunda mı sistem?

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı