i3 12100F vs i3 13100F

4050 gelmez bana kalırsa. Tek serilerde yapılıyor son zamanlarda. 1050 1650 3050 gibi.

RTX 2000'lerde yapmamalarını 2050'nin (gerçi dizüstünde var) RTX 2060 ve GTX 1660 Ti arasında ezilecek saçma bir model olacağından ötürü olduğunu düşünüyorum. Artık GTX serisi olmadığından önünde bir engel yok.

İkinci bilgisayarınızı almıyorsanız, 13100F+anakarta vereceğiniz parayla Ryzen 7 5700X, belki 5800x alabilirsiniz. Anakartınız var zaten halihazırda.

AMD yine F/P kartlarla giriş seviyesine saldıracaktır. Nvidia RTX 4050'yi getirir.

Bir de başımızda Intel var. ARC serisindeki DX9 performans sorunlarını sürücülerle çözdüler bu sıralar ve iyi gidiyorlar. Giriş ve orta seviye ileride hepten savaş alanına dönebilir.

Bir de başımızda Intel var. ARC serisindeki DX9 performans sorunlarını sürücülerle çözdüler bu sıralar ve iyi gidiyorlar. Giriş ve orta seviye ileride hepten savaş alanına dönebilir.
Onlardan belirli bir seviyeye gelmelerini cidden bekliyorum. Hoş XeSS'i bile pek makul çalışmıyor ama saf güç olarak rekabetçi olurlarsa fiyat kırmalar devam eder. İçimde bir RTX 4060 niyeti var. Fiyatını düşürecek her türlü gelişime açığım. 😅

İkinci bilgisayarınızı almıyorsanız, 13100F+anakarta vereceğiniz parayla Ryzen 7 5700X, belki 5800X alabilirsiniz. Anakartınız var zaten halihazırda.

Mantıklı hocam ama benim amacım sistemi tamamen yenilemek. Bu sefer kasayı beyaz düşünüyorum ve sade RGB'siz NZXT idi sanırım o markanın beyaz kasalarına aşığım mesela. Reddit'ten takip ediyorum dibim düşüyor. 😂💚 RGB RAM dışında herhangi bir RGB fan aydınlatma vs takmayacağım.

Onlardan belirli bir seviyeye gelmelerini cidden bekliyorum. Hoş XeSS'i bile pek makul çalışmıyor ama saf güç olarak rekabetçi olurlarsa fiyat kırmalar devam eder. İçimde bir RTX 4060 niyeti var. Fiyatını düşürecek her türlü gelişime açığım. 😅

Ben direkt pas geçeceğim bu seriyi ne çıkarırlarsa çıkarsınlar. Daha mevcut ekran kartlarını zorlayacak next-gen oyun göremedik. Ben oyunları yeri gelir yüksek ayarlarla, kartı OC yaparak ya da FSR quality ile yine oynarım. Ama 6600 XT ile neyi açsam direkt ultraya çekiyorum 60+ FPS veriyor stok hızında.

Ben direkt pas geçeceğim bu seriyi ne çıkarırlarsa çıkarsınlar. Daha mevcut ekran kartlarını zorlayacak next-gen oyun göremedik. Ben oyunları yeri gelir yüksek ayarlarla, kartı OC yaparak ya da FSR quality ile yine oynarım. Ama 6600 XT ile neyi açsam direkt ultraya çekiyorum 60+ FPS veriyor stok hızında.
RX 6600'ü OC yapmadan kullanıyorum ben de. FSR yer yer açıyorum. Eğer bir güncelleme yapacak olsam AMD'nin giriş orta seviye kartlarının 6000 serisindeki başarısını 7000 serisinde devam ettiremeyeceğini düşünüyorum ve 4060-4060ti alarak belki güncelleme yaparım.

RX 6600'ü OC yapmadan kullanıyorum ben de. FSR yer yer açıyorum. Eğer bir güncelleme yapacak olsam AMD'nin giriş orta seviye kartlarının 6000 serisindeki başarısını 7000 serisinde devam ettiremeyeceğini düşünüyorum ve 4060-4060ti alarak belki güncelleme yaparım.

RX 6600 kullanıcılarını çok rahat 2-3 sene daha üzmeden taşır. Ben NVIDIA'nın RTX 5000 serisine sağlam planları olduğunu, AMD'nin de 7000 serisinde çok varlık gösteremeceğini düşündüğümden pas geçiyorum. 2024-2025'e kadar da RX 6600 1080P'de dibe vuracaksa piyasadaki kartların %90'ının üzerine toprak atarız, Steam'de bile en çok kullanılan kartların birinci sırasında GTX 1650 var.

Yeni konular

Geri
Yukarı