i3 12100F vs i5 8400F

Bütçe
6000-0

Cemal Efe 55

Picopat
Daha fazla  
RAM
16
Anakart
tuf gaming
Merhaba. Şu an i5 8400F işlemci takılı bilgisayarım var ve ekran kartım yok. Ekran kartı olarak Intel Arc A750 8 GB almak istiyorum ve duyduğuma göre benim işlemcim bu ekran kartına uygun değil öncelikle bu doğru mu? İkinci olarak i3 12100F çalıştırır mı? Bu ekran kartını fiyat olarak i5 8400F ile aynılar ama daha güçlü.

Merhaba. Şu an i5 8400F işlemci takılı bilgisayarım var ve ekran kartım yok. Ekran kartı olarak Intel Arc A750 8 GB almak istiyorum ve duyduğuma göre benim işlemcim bu ekran kartına uygun değil öncelikle bu doğru mu? İkinci olarak i3 12100F çalıştırır mı? Bu ekran kartını fiyat olarak i5 8400F ile aynılar ama daha güçlü.

Anakartı hesaba kattınız mı?

Soketleri uyumlu değil klasik Intel. AMD geçmeni öneririm.
nasıl yani nasıl bir soket lazım bu karta

Elindekileri sat 5600G al APU devam et ileride eline para geçince ikinci el 4000-4500 civarına RX 6600 alırsın taş gibi.
abi amd kısmına pek girmek istemiyorum intel arc seçmemin sebebide fiyatına göre çok iyi olması

Intel Arc fiyatı ne kadar?

Neden AMD kısmına girmek istemiyorsun?

En baştan beri hep AMD gittim RX 470, RX 570, RX 6600.. Bir kere WattMan hatası almadım ömrüm boyunca. Driver korkusundan AMD tercih etmiyorsan fiyat performans olan tek markayı kaçırıyorsun.

Intel Arc kullanıyorum sorun var ise yanıtlayabilirim.

Intel Arc fiyatı ne kadar?

Neden AMD kısmına girmek istemiyorsun?

En baştan beri hep AMD gittim RX 470, RX 570, RX 6600.. Bir kere WattMan hatası almadım ömrüm boyunca. Driver korkusundan AMD tercih etmiyorsan fiyat performans olan tek markayı kaçırıyorsun.
intel arc A750 7500 tl rtx 3060 a denk bir kat ama amd de olur markaya takmamak lazım bana birde amd sistem yapabilirmisin abi elimdeki kasa şu an 10 bin tl 5 6 bin de üstüne katabilirim

Intel Arc kullanıyorum sorun var ise yanıtlayabilirim.
güçlümü ve i5 8400f çalıştırırmı bide anakart soketi nasıl bişe olmalı

Güçlümü ve i5 8400F çalıştırırmı bir de anakart soketi nasıl bir şey olmalı

Kart öncelikle beklediğimden daha iyi. i5 8400F ufak darboğaz yapabilir fakat çok da sorun değil. Anakart soketi genelde ekran kartına göre değil işlemciye göre belirlenir.

Yeni konular

Geri
Yukarı