i3 12100F vs i5 8400F

Bütçe
6000-0
Intel Arc A750 7500 TL RTX 3060'a denk bir kat ama AMD de olur markaya takmamak lazım bana bir de AMD sistem yapabilir misin abi elimdeki kasa şu an 10 bin TL 5 6 bin de üstüne katabilirim.

Güçlümü ve i5 8400F çalıştırırmı bir de anakart soketi nasıl bir şey olmalı.

RX 6600 ikinci elden 4K'ya kutulu garantili bulursun. Adamlar 3-4 ay oynayıp sonrasında heveslerini atıp veya yükseltme yapmak isteyip yarı fiyatına koyuyor. Gidip 7.5 K'ya RX 6600'ü geçemeyen kartı sırf Intel diye alıyorsan iPhone fanboylarından farkın kalmıyor.

Benden bu kadar paranı istediğin gibi harcayabilirsin ama ileride istediğin oyunu oynayamadığında senin canın, cüzdanın yanacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kart öncelikle beklediğimden daha iyi. i5 8400F ufak darboğaz yapabilir fakat çok da sorun değil. Anakart soketi genelde ekran kartına göre değil işlemciye göre belirlenir.
peki i3 12100f ile neredeyse kafa kafaya i5 8400f in fiyatı hangisi daha mantıklı her yönden ve ekran kartı yönünden

RX 6600 ikinci elden 4K'ya kutulu garantili bulursun. Adamlar 3-4 ay oynayıp sonrasında heveslerini atıp veya yükseltme yapmak isteyip yarı fiyatına koyuyor. Gidip 7.5 K'ya RX 6600'ü geçemeyen kartı sırf Intel diye alıyorsan iPhone fanboylarından farkın kalmıyor.

Benden bu kadar paranı istediğin gibi harcayabilirsin ama ileride istediğin oyunu oynayamadığında senin canın, cüzdanın yanacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Öncelikle dediğiniz genel olarak doğru. 4K ya 2. elden Rx6600 daha mantıklı. Fakat ARC750 ile ilgili konularda 8 ay öncesinden kalma video atılmasına karşıyım. Ekran görüntüsü 2024-02-09 220031.png

Bu tarz artışlar güncellemelerle sürekli olarak sağlanıyor. Açıkçası bana göre hangisi daha ucuzsa o tercih edilmeli.

Öncelikle dediğiniz genel olarak doğru. 4K ya 2. elden RX6600 daha mantıklı. Fakat ARC750 ile ilgili konularda 8 ay öncesinden kalma video atılmasına karşıyım.Eki Görüntüle 2111812

Bu tarz artışlar güncellemelerle sürekli olarak sağlanıyor. Açıkçası bana göre hangisi daha ucuzsa o tercih edilmeli.

Güncelleme ile ne kadar gelişebilir ki bir kart? Hadi %50 performans arttı diyelim gene 7.5K'ya alınacak kart değil.

Bak samimi söylüyorum 7500 TL param olacak ekran kartı için Arc 750 alsam kafama sıkarım.

Al bak kutulu garantili faturalı sıfırdan farksız taş gibi 6700 XT buldum sana. Bak sana testi atıyorum adam Arc A770 ile yani alacağın sıfır kartı 2'ye katlayan modeli ile kapışıyor ve hala FPS olarak daha üstte. Bu pozisyonda gidip sıfır Arc 750 almak saçmalıktan ibaret.

Bu arada konu sahibinin ısrarla Arc 750 alacak olup mesajlarıma cevap vermemesi komik yaşı küçük galiba illahi onu alacak. Zaman kaybı.

@kino @438943 yardım edin eleman ısrarla sıfır Arc 750 alıyor 8K'ya.

Peki i3 12100F ile daha iyi olur mu bu ekran kartı ayrıca i5 8400F ile denk fiyatları var neredeyse i3 12100F mi daha iyidir i5 8400F mi bir de karşılaştırmalara baktım Intel Arc 750 RDR 2 gibi oyunlarda 6600'den daha iyi performans verirken CS 2 gibi bir oyunda 6600'e yaklaşamıyor hatta kasıyor bu neden ötürüdür

Tabii ki CS2 gibi bir oyunda kasmaz hocam abartmayalım. 2. elden alma durumunuz var ise 12100F yerine 5600 tercih edin.

Güncelleme ile ne kadar gelişebilir ki bir kart? Hadi %50 performans arttı diyelim gene 7.5K'ya alınacak kart değil.

Bak samimi söylüyorum 7500 TL param olacak ekran kartı için Arc 750 alsam kafama sıkarım.

al bak kutulu garantili faturalı sıfırdan farksız taş gibi 6700 XT buldum sana. Bak sana testi atıyorum adam Arc A770 ile yani alacağın sıfır kartı 2'ye katlayan modeli ile kapışıyor ve hala FPS olarak daha üstte. Bu pozisyonda gidip sıfır Arc 750 almak saçmalıktan ibaret.

Bu arada konu sahibinin ısrarla Arc 750 alacak olup mesajlarıma cevap vermemesi komik yaşı küçük galiba illahi onu alacak. Zaman kaybı.

@kino @438943 yardım edin eleman ısrarla sıfır Arc 750 alıyor 8K'ya.
Sıfır Arc750 almak zaten başlı başına saçmalık. 2. elden Rx6600 civarına bulunabilirse tercih meselesi diyebilirim. Açıkçası ben kartın potansiyeline güvendiğim için aldım. @Cemal Efe 55 hocam sıfırdan ARC750 dahil bana kalır ise Rx6600 da alınmaz. Lütfen 2. ele yönelin. Ve ya tüm parçaları satıp bir hazır sistem almaya çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı