i3 13100F bilgisayarın ömrü ne kadardır?

Nuri0332

Femtopat
Yer
Akdeniz Bölgesi
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Kasa: GameBooster GB-G203B | Anakart: GIGABYTE H610M H | CPU: Intel Core i3-13100F | GPU: Intel ARC A750 | Ram: GSKILL Ripjaws V Siyah 2x8 DDR4 32000 MHz CL16 | SSD: MLD M300 1TB NVMe 2280 Gen3x4 M.2 SSD | PSU: Game Booster 550W 80+ Silver
ModArt-ARC 1/Intel Core i3 13100F/INTEL Arc A750 PCI Express 4.0 8GB/16GB DDR4/500GB NVME M.2 SSD/INTEL ARC PC |ITOPYA.COM Linkteki bilgisayarı Ağustos'ta İtopya'dan aldım SSD'yi MLD M300 1 TB'lık modelini seçerek aldım zamanının kampanyasına göre 11.900 TL'ye denk geldi. Şu an hala kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim, bu sistemin ömrü ne kadardır, aldıktan sonra SSD'yi ve PSU'yu forumda araştırdım pek de iç açıcı yorumlar görmedim ileride ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim?

ModArt-ARC 1/Intel Core i3 13100F/INTEL Arc A750 PCI Express 4.0 8GB/16GB DDR4/500GB NVME M.2 SSD/INTEL ARC PC |ITOPYA.COM Linkteki bilgisayarı Ağustos'ta İtopya'dan aldım SSD'yi MLD M300 1 TB'lık modelini seçerek aldım zamanının kampanyasına göre 11.900 TL'ye denk geldi. Şu an hala kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim, bu sistemin ömrü ne kadardır, aldıktan sonra SSD'yi ve PSU'yu forumda araştırdım pek de iç açıcı yorumlar görmedim ileride ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim?
Hayırlı olsun, ekran kartı pek stabil çalışmaz. En azından piyasadaki rakiplerine göre.

Bu sistemin ömrü ne kadardır?
Bozulmadığı sürece siz yenisine ihtiyaç duyana kadardır.

Yani bu soruya nasıl cevap verebiliriz ki? Üreticiler bu ürüne 5 gün ömür koydum, 5 gün sonra bozulacak demiyor. Gittiği yere kadar kullanırsın işte.

MLD M300 SSD dandik, GameBooster PSU dandik. Bunları da belirtmeden geçemeyeceğim. ₺12.000'ye daha iyisi vardı 1-2 hafta önce.

A750, kasa ve M300 çöp. Parça ömrü olarak, PSU'yu (belki de PSU ile beraber tüm sistemi) 6 ay içinde çöpe atmanız olası. SSD'ye 1-2 yıl ömür biçiyorum. Ekran kartı stabil değil zaten. Aşırı güç tüketiyor ve birçok oyunu desteklemiyor, saçma sapan sorunlar falan. Hayırlı olsun.

Son düzenleme:
Birçok oyunu desteklemiyor.
Hocam ''birçok'' oyunu desteklemiyor bilgisi doğru değil. Arkadaşım da kullanıyor A750 ekran kartını, şu anda paşa paşa oynuyor her oyunu.

Aşırı güç tüketiyor.
Boştaki güç tüketimi gerçekten yüksek evet, dediğim gibi arkadaşımda var A750'li sistem, boşta 40W civarı güç çekiyor. Oyunda da 180W civarında.

5-6 yıl götürür. GTA 6'yı rahatlıkla oynatır.

PSU'yu (belki de PSU ile beraber tüm sistemi) 6 ay içinde çöpe atmanız olası.
Bu da abartı bir cümle olmuş. Evet kalitesiz bir ürün GameBooster. Önermiyoruz da ama sistemi çöpe atarsın demek çok çok abartıya kaçıyor. Öyle bir durum olacağını sanmıyorum, ki hadi oldu diyelim, garanti denen bir şey var.

Bu da abartı bir cümle olmuş. Evet kalitesiz bir ürün GameBooster. Önermiyoruz da ama sistemi çöpe atarsın demek çok çok abartıya kaçıyor. Öyle bir durum olacağını sanmıyorum, ki hadi oldu diyelim, garanti denen bir şey var.
Her şeye garanti var da, Türkiye'de hangi marka ciddi bir garanti veriyor? Ayrıca PSU'nun sistemi kendiyle beraber götürme olasılığından bahsettim orada. Daha dün gördüm bütün sistemi çöp olan birini.

Her şeye garanti var da, Türkiye'de hangi marka ciddi bir garanti veriyor? Ayrıca PSU'nun sistemi kendiyle beraber götürme olasılığından bahsettim orada. Daha dün gördüm bütün sistemi çöp olan birini.
Tamam da hocam fazla abartıyorsunuz, kalitesiz olduğunda hemfikiriz tabii ki ama yani ''6 ayda çöpe atarsın'' falan abartı cümleler. GameBooster da olsa sıfır korumaya sahip bir ürün değil. Bakın tekrar ediyorum, kaliteli ürün demiyorum. Kötü bir ürün fakat çöpe attıracak kadar bir şey olmaz. Olsa da kullanıcı hatası olmadığı için kullanıcı lehine olur.

Yıllarca dandik PSU kullandım, sistemi çöpe atma gibi bir durumum olmadı.

Ayrıca ''A750 'birçok' oyunu desteklemiyor'' söyleminize de katılmıyorum yukarıda belirttiğim gibi. Aynı kartı kullanan arkadaşım var, ''birçok'' oyunu oynayabilir. Şu ana kadar oyun anlamında bir problem yaşamadı.

Güç tüketimi konusunda da hemfikiriz, güç tüketimi gerçekten fazla. Hadi yükte neyse, 180W ama boşta 40W falan çekiyor. Gerçekten fazla değer.

Yeni konular

Geri
Yukarı