i3 13100f işlemciyle i5 serisi isteyen oyun oynanabilir mi?

bayramov09

Zeptopat
Daha fazla  
Bir soru soracağım. Ben i3 13100F işlemci aldım diyelim ama indireceğim oyun i5 serisi istiyor. Ben onu indirip rahatça oynayabilir miyim herhangi bir sorun çıkar mı?

Bir soru soracağım. Ben i3 13100F işlemci aldım diyelim ama indireceğim oyun i5 serisi istiyor. Ben onu indirip rahatça oynayabilir miyim herhangi bir sorun çıkar mı?
i3 13. nesil kullanıyor olman İ5'in 8. nesilinden kat ve kat güçlüdür. Kısacası intellerde nesil önemli. İ5 isteyen oyun diyorsun ama kaçıncı nesil i5.

Sistem gereksinimlerinde i5 yazıyor diye i5 dışında bir işlemciye oyunu oynayamayacağınız anlamına gelmiyor. Örnek veriyorum, sistem gereksinimlerinde minimum gereksinim olarak i5 3470 yazıyor olabilir, bu i5 3470 dışında bir işlemciyle oynayamayacağınız anlamına gelmez, minimum i5 3470 gücünde bir işlemci gerektirdiği anlamına gelir. İşlemciniz i3 de olsa, i7 de olsa, Ryzen serisi de olsa minimum gereksinimdeki işlemciden daha güçlü bir işlemciye sahipseniz oynayabilirsiniz.

Oyun herhangi oyun olursa olsun grafik karti NVIDIA RTX 2080.

Bir şey olmaz piyasada en kötü ihtimal düşük grafiklerde oynayamayacağın oyun yok. 13100F'te o kadar kötü bir işlemci değil günümüz oyunlarını açabilecek bir işlemci rahatlıkla. Sistem gereksinimlerinde hangi i5 yazıyor? 650'mi yoksa 3470'mi? 12600K'mı?

i3 13. nesil kullanıyor olman İ5'in 8. nesilinden kat ve kat güçlüdür. Kısacası intellerde nesil önemli. İ5 isteyen oyun diyorsun ama kaçıncı nesil i5.
i5 işlemci 7 serisi istiyor diyelim { Herhangi seri olursa olsun amma i3 13100f serisinden güçlü diğil } ama bendede i3 13100f var sıkıntı olurmu ?

i5 işlemci 7 serisi istiyor diyelim { herhangi seri olursa olsun amma i3 13100F serisinden güçlü değil } ama bende de i3 13100F var sıkıntı olur mu?

Olmaz açarsın oynarsın normal şekilde oyununu. Adamlar oyunu yaparken bu oyunu sadece i7 serisine sahip işlemcilerle oynansın gibi bir mantıkla yapmıyor. Önerilen veya minimum i7'nin belirtilen modeline denk veya daha güçlü bir işlemci istiyor.

Geri
Yukarı