i3 13100F - RTX 4060 Ti vs i5 12400F - RTX 4070 sistem

Dostum şöyle söyleyeyim. R5 1600+RX580 kullanıyordum ekran kartım OC idi. Ve çoğu insanın yaşadığı siyah ekran sorunundan muzdaribim RX580'de. Resmen bir çağ atlayacağım o yüzden soruyorum RTX 4070 OC de böyle bir sorun yaşar mıyım eğer yaşarsam Gaming.Gen.TR sorunu çözebilir mi yani iadedir değişimdir vs bu kadar para verip aynı sorunu yaşamak istemiyorum OC kartlardan uzak durmak istiyorum. Cevabını bekliyorum aydınlar beni.

Dostum NVIDIA'da AMD de olan çoğu sorun yok. 4070 ile nasıl bir sorun yaşayacaksın merak ediyorum. OC de kötü bir şey değil sitede güvenilirdir. Yaşadığınız olayın OC ile bir alakası yok OC faydalı da bir işlemdir. RX 500 serisinde sorunlar var diye biliyorum 4070'ten bahsediyoruz hocam aynı şey değil.

ben de sistem toplamayı düşünüyorum r5 7500F için bu soğutucuyu düşünüyordum

Olabilir gibi duruyor sende benim attığımı alabilirsin yeterli olacaktır.

Dostum şöyle söyleyeyim. R5 1600+Rx580 kullanıyordum ekran kartım OC idi. Ve çoğu insanın yaşadığı siyah ekran sorunundan muzdaribim rx580de. Resmen bir çağ atlayacağım o yüzden soruyorum rtx 4070 OC de böyle bir sorun yaşar mıyım eğer yaşarsam gaminggen sorunu çözebilir mi yani iadedir değişimdir vs bu kadar para verip aynı sorunu yaşamak istemiyorum oc kartlardan uzak durmak istiyorum. Cevabını bekliyorum aydınlar beni
Amd ekran kartlarının klasik yazılımsal problemleri diye düşünüyorum 4070 de öyle bir sorun olmaz.

Bu soğutucu yeterli olacaktır. RGB olmayanı ile arasında 20 TL fark vardı hocam şaka gibi eskiden fark daha fazlaydı.
Dostum şimdi benim elimde 2x16gb ram var GamingGen'in şubesine gitsem bu sistemde sadece rami çıkartıp SSD yi 1TB a yükseltsem sistem fiyatında oynama olmaz değil mi?(yani bir de fan alınca fiyatları toplayınca biraz oynama oluyor ama hazır sistemdeki parçaların fiyatları değişmez değil mi) Sonuçta hazır sistemler tek tek toplanınca daha pahalıya geliyor ya benim parça değişikliği yapma şansım var mı acaba?

Dostum şimdi benim elimde 2x16gb ram var GamingGen'in şubesine gitsem bu sistemde sadece rami çıkartıp SSD yi 1TB a yükseltsem sistem fiyatında oynama olmaz değil mi? Sonuçta hazır sistemler tek tek toplanınca daha pahalıya geliyor ya benim parça değişikliği yapma şansım var mı acaba?

Dostum eğer Gaming Gen TR nin müşteri temsilcisi olsaydım cevap verebilirdim ama değilim. Bu konuda sana birşey söyleyemem kendin gidip sormalısın.

Dostum şimdi benim elimde 2x16gb ram var GamingGen'in şubesine gitsem bu sistemde sadece rami çıkartıp SSD yi 1TB a yükseltsem sistem fiyatında oynama olmaz değil mi? Sonuçta hazır sistemler tek tek toplanınca daha pahalıya geliyor ya benim parça değişikliği yapma şansım var mı acaba?
Hazır sistemlerde genelde parça çıkartma olmuyor ama şubeye gidip sorabilirsin belli olmaz sonuçta.

Dostum eğer Gaming Gen TR nin müşteri temsilcisi olsaydım cevap verebilirdim ama değilim. Bu konuda sana birşey söyleyemem kendin gidip sormalısın.
Eyvallah yardımın için sağol

Amd ekran kartlarının klasik yazılımsal problemleri diye düşünüyorum 4070 de öyle bir sorun olmaz.
Dostum R5 7500f 4070 1080p de darboğaz yapar mı? Seneye zaten 2k ya geçeceğim 1 yıl 1080p kullansam sorun olur mu

Son düzenleme:

Geri
Yukarı