i3-13100F sistemde darboğaz mı var?

Bundan kurtulmanın tek yolu herhalde yeni sisteme geçmek umarım geçeceğim sistemde darboğaz olmaz (4070 Ti Super ve Ryzen 7800x3D)
Hocam o sistemde de %25 30 civarı darboğaz oluyor maalesef

Ama bu sistemde oluşacak darboğaz oyun zevkinizi etkilemez 200 300 FPS üstü alırsınız oyunlarda.

Geçmenin ne manası kalıyor o zaman ya bıktım darboğaz olayından...
Görmediniz herhalde sorumu o nedenle tekrar soruyorum. Tek kanal mı çift kanal bellek mi kullanıyorsunuz ? Tek kanal bellek kullanmak da CPU üzerinde ciddi bir darboğaza sebep oluyor.

Ayrıca keşke 13100f yerine 12400F tercih etseydiniz 1080p de 3060ti'ı çok rahat beslerdi.

Ayrıyeten buna benzer konu açılmış ve herkes darboğaz yapmaz demiş kafam daha da karıştı 🧐 Ben neden böyle alıyorum ozaman 😐

O halde çift kanaldır muhtemelen yine de siz CPU-Z programı üzerinden memory sekmesine gelip ''channel'' kısmında ne yazıyor söyleyebilir misiniz ?
1714594506206.png

Ayrıyeten buna benzer konu açılmış ve herkes darboğaz yapmaz demiş kafam daha da karıştı 🧐 Ben neden böyle alıyorum ozaman 😐
1440p'de yapmasa da 1080p de CPU ağırlıklı oyunlarda darboğaz yaşatır 13100F belli bir oranda.

Eki Görüntüle 2184163
Çift kanal kullanıyorsunuz teyit etmiş olduk teşekkürler.

Ben neden hiç darboğaz olayı olmayan hazır sistem görmüyorum. E yeni sisteme geçersem onda da darboğaz olursa ne manası kalıyor ki. Saçmalık gerçekten, illa kendimmi toplayacağım...

Yeni konular

Geri
Yukarı