i3 13100F ve RTX 4060 drop yapar mı?

Hocam FG ve DLSS kalite ile kullanıyor. DLSS işin içine girerse işler değişir. DLSS olmasa 4060 Ti yın alacağı maximum FPS 20'dir bu oyunda(1080p RT overdrive için geçerli bu sözüm).

O kartın düşük gücünden sebep olursa olacaktır. DLSS açılması işlemciler için bonus değil aslında, çünkü kare sayısı arttığı için işlemcinin çizdirecek daha fazla kare için daha çok işlem yapması lazım.

FG ise bir sonraki seçenek, iyi yanı işlemciyi sömürmüyor lakin DLSS olmadan açmak da pek faydalı sayılmaz. Malum FG açmadan önce ne kadar çok kare alırsan açtığında da oyun akıcılığı daha iyi hale gelir. Yoksa "40 FPS alıyordum FG açtım 80 FPS oldu ama 50 FPS gibi hissediyorum" olacaktır.

YouTube'da hemen hemen güncel tüm oyunların testleri var, onlardan bakabilirsin darboğaz ve FPS durumuna.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
aldığım yerden hocam takılmalar oluyor mu ben biraz takıntılıyımda çok anlayamıyorum.

O kartın düşük gücünden sebep olursa olacaktır. DLSS açılması işlemciler için bonus değil aslında, çünkü kare sayısı arttığı için işlemcinin çizdirecek daha fazla kare için daha çok işlem yapması lazım.

FG ise bir sonraki seçenek, iyi yanı işlemciyi sömürmüyor lakin DLSS olmadan açmak da pek faydalı sayılmaz. Malum FG açmadan önce ne kadar çok kare alırsan açtığında da oyun akıcılığı daha iyi hale gelir. Yoksa "40 FPS alıyordum FG açtım 80 FPS oldu ama 50 FPS gibi hissediyorum" olacaktır.

Hocam ben 3090 ile Cyberpunk'ta 4K 15 FPS(Bellek kullanımı tam 16 GB) oynuyorum. FSR 3 açıyorum 25FPS (Bellek kullanımı 16-17GB) fakat bayağı geç yanıt veriyor. DLSS Quality açıyorum 30 FPS (11-12 GB bellek) çok rahat oynuyorum. DLSS Quality + FSR 3 açınca 45-55FPS alıyorum(bellek kullanımı 12, 13GB) müthiş değerler fakat gecikmeye alışmak lazım. Alışınca çok keyifli oluyor. Tabii araba sürerken FSR3'ün saçma ve komik hatalarını göz önüne almazsak keyif veriyor. Arabanın arka kısmını güneşli havada kopyalıyor geriden getiriyor arkada arabanın hayaleti varmış gibi. 3. şahıs kamerada oluyor. Onun harici dikkat çeken bir sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı