i3 13100F'den i5 13400F'e geçilir mi?

DutchvanderLinde

Hectopat
Daha fazla  
Anakart modeliniz nedir? İlk başta işlemciyi alıp daha sonra mı sistemi kurmayı düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse 3.500 TL fiyatına çıkabilirseniz R5 5600 çıkamazsanız R5 5500 uygundur.

Hocam konudan biraz bağımsız kusura bakmayın da denk gelince yazayım dedim ben de elimdeki i3-13100F satıp i5-13400F almayı düşünüyorum da. İkinci el i3-13100F kaç liradan gider sizce. 2 ay kullandım sadece. Akakçe'de en ucuz 2700 lira gözüküyor. 2500 liraya koymayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam konudan biraz bağımsız kusura bakmayın da denk gelince yazayım dedim ben de elimdeki i3-13100F satıp i5-13400F almayı düşünüyorum da. İkinci el i3-13100F kaç liradan gider sizce. 2 ay kullandım sadece. Akakçe'de en ucuz 2700 lira gözüküyor. 2500 liraya koymayı düşünüyorum.

Bence gereksiz bir upgrade ama illa değiştireceğim diyorsan 2300-2500 bandında koyabilirsin.

Bence gereksiz bir upgrade ama illa değiştireceğim diyorsan 2300-2500 bandında koyabilirsin.
Teşekkürler hocam sağolun. Bazı oyunlarda işlemci kullanımım %90-100leri buluyor ve darboğaz yaşatıyor. Ciddi fps düşüşleri oldu. New world ve bannerlordda yaşadım bunları. New world optimizasyonu sıkıntılı bir oyun tamam da şehir içlerinde oyun oynanamaz seviyede. 80-90 fpslerden 40-50 lere düşüşler oluyor ve çok kötü hissettiriyor. Yabancı forumlarda araştırdım biraz insanlar bu durumu işlemci upgrade'i ile çözmüş

Teşekkürler hocam sağ olun. Bazı oyunlarda işlemci kullanımım %90-100leri buluyor ve darboğaz yaşatıyor. Ciddi FPS düşüşleri oldu. New World ve Bannerlord'da yaşadım bunları. New World optimizasyonu sıkıntılı bir oyun tamam da şehir içlerinde oyun oynanamaz seviyede. 80-90 FPS'lerden 40-50'lere düşüşler oluyor ve çok kötü hissettiriyor. Yabancı forumlarda araştırdım biraz insanlar bu durumu işlemci Upgrade'i ile çözmüş.

Anakartını Ekran kartını ve bütçeni yazar mısın?

Dediğim gibi aman aman bir performans farkı olmaz ama illa değiştireceğim diyorsanda i5 13400F alabilirsin.

Teşekkürler sağ olun. R5 5600 almayı düşünüyordum aslında ama anakartım uyumlu değilmiş. Biraz indirim kovalayacağım. Kasım ayı geldi sayılır bu muhteşem cuma vs. günleri yaklaşıyor. Belki indirimli işlemci yakalarım bu süreçte.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı