i3 2. nesil ve i7 2. nesil arasındaki fark nedir?

İ7 işlemcilerin çekirdek sayısı ve maximum frekansı her zaman İ3'lerden fazladır. Önemli olan herkes 11. nesil kullanırken senin 2. nesil kullanmak isteyip istemediğin. 2. nesil işlemciler günümüzde tabir-i caizse bildiğin çöptür. Hurda yani.

İ7 işlemcilerin çekirdek sayısı ve maximum frekansı her zaman İ3'lerden fazladır. Önemli olan herkes 11. nesil kullanırken senin 2. nesil kullanmak isteyip istemediğin. 2. nesil işlemciler günümüzde tabir-i caizse bildiğin çöptür. Hurda yani.
Kullandınız mı hiç 2.nesil i7 bir işlemci? Neye göre çöp? 400-500 arasına işlemciyi alırsınız. 150 liraya da 1155 bi anakarta toplamda 650 liraya mükemmel bir fiyat performans sistemi yapabilirsiniz. He siz diyorsunuz ki i3 10100f alsın 850 liraya. Yanına 650 lira verip bi anakart alsın. Toplamda 1500 lira cebinden çıksın. O zaman onu alacağına i7 10700f z serisi anakart alsın bence çünkü i3 çöptür. Hurda yani.

Ben hiçbir zaman İ3 ve F serisi bir işlemciyi önermem. :)) İleride harcadığı paraya üzülmesini istemedim sadece. 1. nesil veya 2. nesil İ5 kullanmıştım. İlk bilgisayarımdı tabii. 14-15 sene olmuştur, hatırlamıyorum. Öyle eski işlemcilere tabir-i caizse çöp denir. Bunu kabul etseniz de etmeseniz de öyle.

Geri
Yukarı