i3-2100, i5-3470 ile değiştirilebilir mi?

PSU değerin 400W + ise bir şey olmaz. Çok rahat kullanabilirsin.

2 işlemci de çok eski 100-200 TL bulduysan al yoksa gerek yok bence + olarak soketleri farklı anakartı da değiştirmen lazım.

Kısaca çok gereksiz masraf olur bence onun yerine SSD'in yoksa SSD alırsan daha çok hızlanır PC.

Hocam 1155 ikisi de.

Arama yerine msinfo32 yazıp kontrol edin. Burada BIOS bilgisi yazar. Anakartın sitesinden de İ5 3470 için olan sürüme bakın. Uygunsa direkt olarak kullanabilirsiniz. Değilse BIOS güncellemesi yapılacaktır.

Arama yerine msinfo32 yazıp kontrol edin. Burada BIOS bilgisi yazar. Anakartın sitesinden de i5 3470 için olan sürüme bakın. Uygunsa direkt olarak kullanabilirsiniz. Değilse BIOS güncellemesi yapılacaktır.

Tamamdır hocam teşekkür ederim.

Güncel BIOS ile sorunsuz tak-çalıştır yapılabilir hatta daha ucuza varsa i5-3470 ile hemen hemen performans bazında benzer seviyede olan i5-2500 de düşünülebilir, yalnız 2.nesillerin tek eksisi PCI Express'te 3.0 aktif hale gelmiyor ancak çok da büyük bir kayıp değil bu zaten..

Arama yerine msinfo32 yazıp kontrol edin. Burada BIOS bilgisi yazar. Anakartın sitesinden de i5 3470 için olan sürüme bakın. Uygunsa direkt olarak kullanabilirsiniz. Değilse BIOS güncellemesi yapılacaktır.

Hocam tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın da i5 3470 BIOS sürümü kaç bana söyleyebilir misiniz?

Hocam tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın da i5 3470 BIOS sürümü kaç bana söyleyebilir misiniz?
Elbette hocam fakat anakart modelini de bilmek gerekir. Tam modeli nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı