i3-2100 için RAM önerisi

Furkan Yayla

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 4 GB RAM vardı. Bilgisayarıma virüs bulaştıktan sonra fark ettim ki takılı RAM 2 GB olarak gözüküyor. Sanırım biri bozuldu.
4 GB RAM almayı düşünüyorum fakat yanlış bir RAM alırım diye çekiniyorum.

İşlemci: Intel(r) Core(tm) i3-2100 CPU @ 3.10GHz 3.10 GHz.
Anakart: Pegatron (modeli yazmıyor)
DDR3.

DDR3 1333MHz 4 GB RAM almam lazım sanırım.

Nasıl bir RAM almam lazım, bilgilendirir misiniz?

Dosya Ekleri

• ram.png
    ram.png
    9 KB · Görüntüleme: 56
  • ram2.png
    ram2.png
    11 KB · Görüntüleme: 54
Nanya marka 1333 MHz RAM bakabilirsin. Yalnız bazen aynı marka aynı MHz aynı CL değerli RAM bile tutmayabiliyor. Ama büyük ihtimalle olacaktır aynısını alırsan.
1 tane var o da ikinci el. Sıfırını bulamam sanırım.

1 tane var o da ikinci el. Sıfırını bulamam sanırım.

DDR3 bir RAM için sıfır önermem. Bu arada 4 GB yerine 8 GB 1333 MHz almanı öneririm. Elindeki 2 GB RAM ile uyum sağlarsa 10 GB kullan, sağlamazsa tek 8 GB ile kullan. Veya 4x2 şeklinde 2 adet 4 GB kit de alabilirsin 1333 MHz.

DDR3 bir RAM için sıfır önermem. Bu arada 4 GB yerine 8 GB 1333 MHz almanı öneririm. Elindeki 2 GB RAM ile uyum sağlarsa 10 GB kullan, sağlamazsa tek 8 GB ile kullan. Veya 4x2 şeklinde 2 adet 4 GB kit de alabilirsin 1333 MHz.
Nanya marka RAM bulmam çok zor gibi gözüküyor. Başka marka olmaz mı?

Nanya marka RAM bulmam çok zor gibi gözüküyor. Başka marka olmaz mı?
Hocam elindeki 2 GB RAM'den feragat edip istediğiniz marka 1333 MHz 8 GB bir RAM alabilirsin. Şöyle yaparsın. Örneğin 8 GB 1333 MHz bir RAM aldın X marka, elindeki Nanya RAM ile birlikte çalışırsa 10 GB RAM ile kullanırsın ama Nanya'yı kasadan çıkarınca sorunsuz çalışıyorsa Nanya RAM'i kullanmazsın, 8 GB devam edersin.

Hocam elindeki 2 GB RAM'den feragat edip istediğiniz marka 1333 MHz 8 GB bir RAM alabilirsin. Şöyle yaparsın. Örneğin 8 GB 1333 MHz bir RAM aldın X marka, elindeki Nanya RAM ile birlikte çalışırsa 10 GB RAM ile kullanırsın ama Nanya'yı kasadan çıkarınca sorunsuz çalışıyorsa Nanya RAM'i kullanmazsın, 8 GB devam edersin.
Şu an idarelik bir RAM almayı düşünüyorum. Bunu alsam olur mu?

Şu an idarelik bir RAM almayı düşünüyorum. Bunu alsam olur mu?

Alabilirsin. Elindeki RAM ile uyumlu calışırsa 6 GB RAM'in olur, çalışmazsa 4 GB ile devam edersin. Ama bana biraz pahalı geldi. 75-80 TL'ye ikinci el almanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı