i3 2100 sistem çalışıyor ama görüntü gelmiyor

Xevanior

Megapat
Makaleler
13
Merhabalar, bilgisayarım da şöyle bir problem var. Sabah bilgisayarı açtığımda bilgisayar açıldı ama Windows 10 logosunda dondu, böyle tekrar tekrar denedim en sonunda PC masaüstü göründü ve orada takılı kaldı. Ben de RAM'ı takıp çıkarayım dedim yine olmadı. Ayrıca RAM'ı çıkarmadan önce bilgisayarın kasasının üstünde silindir şeklinde küçük bir sembol ve içinde turuncu ışık yanıyordu artık yanmıyor. Ve görüntü gelmiyor ekrana. Sistem özellikleri;

Windows 10 işletim sistemi
İşlemci: i3 2100 CPU 3.10 GHz
Anakart: Pegatron IPXSB H-61
RAM: Kingston 4 GB 1333 MHz
Ekran Kartı: GeForce GT 710 2 GB
Disk: Samsung 500 GB HDD (Modelini tam bilmiyorum)
Power Supply: Casper 250 Watt

Son düzenleme:
Ramden kaynaklıdır büyük ihtimal, PC'yi aç bios ekranına gir sonra BIOS'u resetle. Ardından bilgisayarı kapat RAM'i çıkart peçete ile sil sonrasında bios pilini çıkart 3 DK bekle o sırada PC'nin fişini çıkartman gerekiyor. RAM'leri tekrar tak BIOS pikini tak PC'yi çalıştır sonrasında olmaz ise RAMi diğer slota takıp dene.

RAM'den kaynaklıdır büyük ihtimal, PC'yi aç BIOS ekranına gir sonra BIOS'u resetle. Ardından bilgisayarı kapat RAM'i çıkart peçete ile sil sonrasında BIOS pilini çıkart 3 DK bekle o sırada PC'nin fişini çıkartman gerekiyor. RAM'leri tekrar tak BIOS pikini tak PC'yi çalıştır sonrasında olmaz ise RAM'i diğer slota takıp dene.

PC ekranı gelmiyoki

Dediklerimi yapmazsan gelmez, Windows logosunda takılır her şey olur. Direkt yine ekran gelmiyorsa BIOS pilini çıkartmak 1. çözüm, 2. en yakın çözüm güç kablosunu çekmek 3 dk beklemek hepsini de aynı anda yapabilirsin.

Güç kablosunu PC çalışırken mi çekiyim
Sadece bios pilini çıkartma, her şeyi sök. Örn: RAM - bios pili - güç kablosu 3-5 dk hepsini çıkartıp bekle sonrasında hepsini tekrar tak.
Tamam
Sadece BIOS pilini çıkartma, her şeyi sök. Örneğin: RAM - BIOS pili - güç kablosu 3-5 dk hepsini çıkartıp bekle sonrasında hepsini tekrar tak.

Sence işlemciyi söküyim mi? Gerek var mı?

Ben de RAM'ı takıp çıkarayım dedim yine olmadı. Ayrıca RAM'ı çıkarmadan önce bilgisayarın kasasının üstünde silindir şeklinde küçük bir sembol ve içinde turuncu ışık yanıyordu artık yanmıyor ve görüntü gelmiyor ekrana.
RAM'i kasa çalışıyorken mi çıkardınız?
Güç kablosunu PC çalışırken mi çekiyim?
Hayır öyle bir şey yapma.

Hocam anlamadım ben seni, ekran gelmiyor diyorsun çalışırken mi çekiyim diyorsun ne dediğin belli değil. Windows gelirken donuyor diyorsun, sonrasında PC görüntü gelmiyor diyorsun. Basit ve net çıkart bekle tekrar tak.

Sorun şu; PC'yi ilk açtığımda tam açılmadı açılırken dondu, iki üç kere bu devam etti böyle. Bende dedim ki RAM'ı bir söküp takayım. Söküp takınca bu sefer donma vb. olmadı hiç ekran gelmedi.
RAM'i kasa çalışıyorken mi çıkardınız?

Hayır öyle bir şey yapma.

Hayır kasa çalışırken çıkarmak nedir tabii ki de çıkarmadım çalışırken :)

Yeni konular

Geri
Yukarı