i3 2100 sisteme GTX 1050 veya GT 1030 takmak

Daha fazla  
Bilgisayarımı güncellemeyi düşünüyorum. Bu sisteme GTX 1050 veya GT 1030 takılır mı?
  • H61M anakart
  • 8 GB DDR3 RAM
  • i3 2100
PSU kaç watt bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
H61 yongalı anakartların maalesef hepsinde ileriye dönük PCI-Express 3.0 desteği yok. 1000 serisi ekran kartları da 2.0 olan anakartlarda uyumsuzluk yaşatıyor. Satın almadan önce buna dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Uyumsuzluktan kastın nedir? Eğer performansı ele alıyorsan belki az bir miktar düşüş yaşanabilir. Onun haricinde bir problem çıkartacağını sanmıyorum.

Uyumsuzluktan kastın nedir? Eğer performansı ele alıyorsan belki az bir miktar düşüş yaşanabilir. Onun haricinde bir problem çıkartacağını sanmıyorum.
Merhaba, i7 3770 işlemcili bir bilgisayarım vardı malum markanın ürününü almıştım yıllar önce. Pegatron marka bir anakart vardı 660 Ti kullanıyordum yetmemeye başlayınca 1050 Ti ekran kartı aldım taktım maalesef görüntü alamadım. İkinci elden MSI ve Gigabyte marka H61 yongalı 2 tane anakartta ürünü denedim maalesef yine sonuç alamadım. Son olarak P8H77-V-LE model anakart satın alarak işi çözebildim. Uyumsuzluktan kastım bu eğer PCI Express slotu 2.0 ise 1000 serisi ekran kartlarında görüntü alamayabiliyorsunuz.

Merhaba, i7 3770 işlemcili bir bilgisayarım vardı malum markanın ürününü almıştım yıllar önce. Pegatron marka bir anakart vardı 660 Ti kullanıyordum yetmemeye başlayınca 1050 Ti ekran kartı aldım taktım maalesef görüntü alamadım. İkinci elden MSI ve Gigabyte marka H61 yongalı 2 tane anakartta ürünü denedim maalesef yine sonuç alamadım. Son olarak P8H77-V-LE model anakart satın alarak işi çözebildim. Uyumsuzluktan kastım bu eğer PCI Express slotu 2.0 ise 1000 serisi ekran kartlarında görüntü alamayabiliyorsunuz.
Bak mesela bu konudaki arkadaş bir sorun yaşamamış, Pegatron anakartı olmasına rağmen. Sizin yaşadığınız durum ilginç doğrusu.

Pegatron IPXSB-H61 ve GTX 1050 Ti uyumu

Hocam bende GTX 660 ti almak istiyorum. Benimde anakartım Pegatron ipxsb-h61. Siz 660 ti ile görüntü almışsınız, bir sorum olacaktı.
Siz BIOS güncellemesi yapmadan mı GTX 660 ti takmıştınız ?

Yeni konular

Geri
Yukarı