i3 2120 sistem nasıldır?

Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
i3 2120 (sıfır)
Kingston 4 GB DDR3 CL11 RAM (sıfır)
Turbox H61 DDR3 anakart (sıfır)
Gigabyte 120GB SSD (7 aylık kullanılmamış şahsi SSD'm)
300W Beko kasadaki PSU (çıkma)
Çıkma OEM ATI HD2400 512MB (çıkma)

Çıkma parçalar bizim eski sistemden kalma. Hepsi toplamda 750 TL'ye tekamül etti. Ben memnunum sonunda PC topluyorum heyecanlıyım.

Hocam hevesinizi kırmak gibi olmasın fakat o parçalar çok kötü. Anakart ve işlemcinin sıfır olduğunu da zannetmiyorum.

Hocam nasıl yani en düşük ayarda 1280x720 de 30FPS CS:GO açıyor sonuçta. Hem ileride 750 Ti ya da GT1030 takacağım.
Sistem Minecraft'ı zor oynatır yine de hayırlı olsun.

Hocam 2 GB ekran kartı alacağım ileride.

Hocam nasıl yani en düşük ayarda 1280x720 de 30FPS CS:GO açıyor sonuçta. Hem ileride 750 Ti ya da GT1030 takacağım.
720p 30 FPS çok kötü değerler. Ayrıca her şey FPS değeri değil, dikkat edilmesi gereken diğer ayrıntıları es geçmeyin.

Hocam 2 GB ekran kartı alacağım ileride.
Ekran kartlarını VRAMlerine göre de değerlendirmeyin.

720p 30 FPS çok kötü değerler. Ayrıca her şey FPS değeri değil, dikkat edilmesi gereken diğer ayrıntıları es geçmeyin.

Ekran kartlarını VRAM'lerine göre de değerlendirmeyin.

Ne gibi? PSU falan diyorsanız biliyorum, sistem normadle Pentium E2180 1GB RAM idi upgrade ettim. İşimi görüyor şimdilik. Şu an bu parçaları almam bile nereden baksak 15 20 gün sürer gibi duruyor. Yeni sistem de toplayamazdım. HD3000 laptop kullanıyordum. Şu anki sistem daha iyidir diye düşünüyorum. İleride çıkma GT1030 arayacağım, ya da GTX 750 Ti.

Ne gibi? PSU falan diyorsanız biliyorum, sistem normadle Pentium E2180 1GB RAM idi upgrade ettim. İşimi görüyor şimdilik. Şu an bu parçaları almam bile nereden baksak 15 20 gün sürer gibi duruyor. Yeni sistem de toplayamazdım. HD3000 laptop kullanıyordum. Şu anki sistem daha iyidir diye düşünüyorum. İleride çıkma GT1030 arayacağım, ya da GTX 750 Ti.
E2180'den geçmişseniz farkı zaten hissedersiniz 😄 işlemcinin kullandığı teknoloji, litografi, çekirdek/thread sayısı, hızı... Gibi özellikler. Hocam "çıkma" ne demek onu anlayamadım da ben? Nereden çıkıyor bu yani tabiri caizse. 🤣

E2180'den geçmişseniz farkı zaten hissedersiniz 😄 işlemcinin kullandığı teknoloji, litografi, çekirdek/thread sayısı, hızı... Gibi özellikler. Hocam "çıkma" ne demek onu anlayamadım da ben? Nereden çıkıyor bu yani tabiri caizse. 🤣

Hocam şimdi babamın işlerinde 2 sistem vardı birisi Celeron'du biri bu Pentium'du. Araştırdım Pentium olan 3 sene sonra çıkmış. İçindeki değişmesi gerekenleri sıraladım. Anakart 2 GB destek veriyor bende değişmemiş gerektiğini söyledim babama. İçindeki yeni sisteme uyacak parçalara baktım. PSU ve kart her sisteme uyan cinste. Bende dedim ki baba RAM yükseltmek istesek desteklemiyor. İşlemci yükseltmek istesek DDR2 her işlemci çöp, komple anakart değişmesi lazım. O da tamam dedi değişelim dedi işini görecekse. Eski sistemdeki PSU ve kartı alıp diğer parçaları satıp üstüne katıp parça alıp birleştirmek istedim. Çıkma demek bir sistemde boşa çıkan parçalara deniyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı