i3 2120 sistem yükseltme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

SerkanSimsek

Hectopat
Daha fazla  
Sizce sistemimi yükseltmeli miyim 2.el parçalar ile yoksa daha fazla bütçe ayırarak yeni bir bilgisayar mı almalıyım?

Sistem özelliklerim :
  • H61M-K DDR3 anakart
  • 4GB 1033 MHz RAM çift slot
  • i3 2120 3.3 GHz işlemci (Intel stok fanı var ama en kısa sürede değiştirilmesi gerek çok uzun süredir termal macun sürülmedi ve ayakları kırık)
  • 500 GB HDD
  • Zotac GT730 2 GB Ekran kartı
  • Philips 192E 19.5 inch Monitor

Güç kaynağımın kaç W olduğunu anlayabilmiş değilim çünkü kasanın arkasına 230w yazısı yapıştırılmış. Sistemi yaklaşık 3-3.5 sene önce bir tanıdığımızdan almıstık 2.el olarak, güç kaynağının üstünde yazan kodunu ve markasını da internette aradığımda 500w ve 230w versiyonları olduğunu gördüm. Yani tam olarak kaç W olduğunu bilmiyorum ama yenilemek istersem yenisi şart sanırım :kararsız:

Yenilemek daha mantıklı geliyor bana da elbette ama ailemin durumu GTX 1050 Ti'lı bir bilgisayar bile olsa almaya yetmez. Yazın çalısıp almayı düşünüyorum çünkü ailem yazın A1 ehliyet alacak bana motor ile birlikte.

Yeni bir sistem almak istersem bütçem 3500 TL (Sadece kasa). Yenilemek istersem bütçem 1500TL.
Bu arada yenilememi de önerseniz, yenisini almamı da önerseniz şu an alma imkanım yok. Yaz tatilinde alacağım ALLAH'ın izniyle. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazın alınacak ürünler için şimdiden öneri alınmaz. Vakti geldiğinde konu açın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı