i3 2120 Sistemi Yükseltme

Mevcut RAM'ini CPU-Z programının SPD sekmesindeki Part Number karşısındaki kod yardımıyla hangi koda sahip olduğunu öğrenirsen, HI-Level gibi asla tavsiye etmediğim markadan çift RAM almak yerine piyasada kalmışsa aynısından tek RAM alman mümkün olacaktır. Böylece RAM masrafında azalır.

Mevcut RAM'ini CPU-Z programının SPD sekmesindeki Part Number karşısındaki kod yardımıyla hangi koda sahip olduğunu öğrenirsen, HI-Level gibi asla tavsiye etmediğim markadan çift RAM almak yerine piyasada kalmışsa aynısından tek RAM alman mümkün olacaktır. Böylece RAM masrafında azalır.

Elixir DDR3 4GB 1333MHz takılı olarak bulunuyor.Öneriniz nedir?

Ayrıca slot olarak anakart ta sanırım 2 slot bulunuyor bu durum tek 8gb ram mi tercih etmeliyim size yoksa 4x2 mi tercih etmeliyim?

300TL Hi-Level gibi bir markaya vereceğinize 2. El alın RAM'İ 100 TL daha ucuza gelir hem de kalitelisini almış olursunuz.

300TL Hi-Level gibi bir markaya vereceğinize 2. El alın RAM'İ 100 TL daha ucuza gelir hem de kalitelisini almış olursunuz.

2.el tercih etmemeyi düşünüyorum
0 urun almayı düşünüyorum eğer 4x2 olarak bi öneriniz var ise alabilirim.

Tüm parçaları kesinleştirdim arkadaşlar.

Ram :Kingston FURY 8GB DDR3 1333Mhz RAM HX313C9FBK2/8 - Nanokatalog

Ekran kartı: ASUS AMD Radeon RX560 2GB OC 128bit Ekran Kartı 90YV0AH2-M0NA00 - Nanokatalog

Psu : SilverStone 500W 80+ Aktif PFC Sessiz Güç Kaynağı (SST-ST50F-ES230)

Ssd : Adata SU800 128GB 560-520MB/s SSD (ASU800SS-128GT-C)

Son olarak bir görüşü fikri olan düşüncesi olan var mıdır? 1 hafta içerisinde alacağım.

Arkadaşlar beni yanlış anlamayın ama anakarta bir bakar mısınız ? anakart ile ekran kartı uyuşmazsa ne yaparsınız ? anakart yükseltilemesi lazım onun için de işlemci ve diğer parçalar kısacası sıfırdan bilgisayar toplamak gerekebilir. Tabi bilemem belki anakart ile ekran kartı uyuşabilir.

Arkadaşlar beni yanlış anlamayın ama anakarta bir bakar mısınız ? anakart ile ekran kartı uyuşmazsa ne yaparsınız ? anakart yükseltilemesi lazım onun için de işlemci ve diğer parçalar kısacası sıfırdan bilgisayar toplamak gerekebilir. Tabi bilemem belki anakart ile ekran kartı uyuşabilir.

Anakarta uyumlu ekran kartı onu araştırdım herhangi bir sıkıntı yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı