İ3 2120 ve GTX 960 sistemden gelen ses

bertan06

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım & Oyun Geliştirme & CG Artist
Merhabalar.
2-3 sene öncesine kadar sıfır masaüstü çok bilindik bir marka bilgisayar almıştım bir mağazadan. Şimdilerde böyle bir hatanın yapılmaması gerektiğinin farkındayım. Allah'tan, ödediğim fiyat monitöründen hoperlör setine kadar doğruydu. Fazladan ödeme yapmadım yani.

3 hafta önce içine taktıkları rezil bir ekran kartı yandı (Ati Radeon HD7350)
Birikimim de varken gidip bir MSI GTX 960 ve beraberinde ZALMAN ZM500-LX marka bir psu aldım.
Montaj yapıldı, format atıldı vesaire, şimdi takır takır çalışan bir sistem oldu.
Fakat 2 gündür bir şey fark ettim, herhangi bir oyunu oynarken kulaklığı çekip sesi kapatmama ve hatta hoperlörü de kapatmama rağmen kasadan ses tonu oyunun durumuna, fare hareketine vesaire göre değişen çok tiz sesler geliyor. Bu ses kulaklığa ve hoperlörlere de aynen transfer ediliyor.

Gerçekten rahatsız oluyorum.
Formattan önce böyle bir sorun yoktu.
Bunun sebebi/sebepleri ne olabilir?

SİSTEM:
•Windows 7 Home Premium 64 bit
•İnter Core İ3 2120 3.30 Ghz
•8 GB Ram
•MSI GTX 960 Ekran kartı

Hangi parçadan geldiğini belirlemeniz lazım. Büyük ihtimal ekran kartında Coil Whine olabilir. PSU içerisinden gelebilir. Bu arada o Windows 7'yi 8.1'e güncelleyin artık.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı