i3-2120 ve GTX960 Darboğaz yapar mı?

mirac06

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an kullandığım sistemim aşağıda yazmakta. Ekran kartımı GTX960 2GB 128-Bit marka ekran kartıyla değiştirmeyi düşünüyorum fakat uyumda herhangi bir sıkıntı olur mu bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

• Anakart: Asus h61m-k
  • İşlemci: i3-2120 CPU 3.30GHz
  • RAM: 8 GB Kingston 1333 MHz (2x4)
  • Ekran Kartı: Asus nVidia Geforce GT 420 2 GB 128 bit
  • HDD: Dt01aca200 2TB 7200 RPM
  • PSU: Elba 500w

Son düzenleyen: Moderatör:
İ3 3220 işlemcim var GTX 960 veya R9 380 2G almayı düşünüyorum darboğaz veya performans kaybı yaşar mıyım ?

Biraz sorun olabilir bazı oyunlarda CPU' ya yük bindiren ayarları kısarsanız sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Darboğaz denilen şey; işlemcinin ekran kartının hızına yetişememesi sonucu en fazla 5 - 6 fps kaybetmesi değil miydi? Böyle bir durumda o işlemcinin r9 380'e darboğaz yapmasının pek önemli olmamalı. Çünkü darboğazın açıklamasını böyle biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

arkadasim,sen bu sisteme degil gtx 960 titan x taksan yuzde yuz karsiligini alamazsin,anakart,islemci ve ramlarin elbetteki biraz deger kaybettirecektir,ama sonucta akici bir oyun oynarsin gta5 vs oyunlarda ultra ayarda bazen sikinti cikarabilir

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı