i3-2120 ve GTX960 Darboğaz yapar mı?

mirac06

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an kullandığım sistemim aşağıda yazmakta. Ekran kartımı GTX960 2GB 128-Bit marka ekran kartıyla değiştirmeyi düşünüyorum fakat uyumda herhangi bir sıkıntı olur mu bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

• Anakart: Asus h61m-k
  • İşlemci: i3-2120 CPU 3.30GHz
  • RAM: 8 GB Kingston 1333 MHz (2x4)
  • Ekran Kartı: Asus nVidia Geforce GT 420 2 GB 128 bit
  • HDD: Dt01aca200 2TB 7200 RPM
  • PSU: Elba 500w

Son düzenleyen: Moderatör:
İ3 3220 işlemcim var GTX 960 veya R9 380 2G almayı düşünüyorum darboğaz veya performans kaybı yaşar mıyım ?

Biraz sorun olabilir bazı oyunlarda CPU' ya yük bindiren ayarları kısarsanız sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Darboğaz denilen şey; işlemcinin ekran kartının hızına yetişememesi sonucu en fazla 5 - 6 fps kaybetmesi değil miydi? Böyle bir durumda o işlemcinin r9 380'e darboğaz yapmasının pek önemli olmamalı. Çünkü darboğazın açıklamasını böyle biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

arkadasim,sen bu sisteme degil gtx 960 titan x taksan yuzde yuz karsiligini alamazsin,anakart,islemci ve ramlarin elbetteki biraz deger kaybettirecektir,ama sonucta akici bir oyun oynarsin gta5 vs oyunlarda ultra ayarda bazen sikinti cikarabilir

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı