i3 2120 vs AMD PHENOM İİ X4 955?

musacetin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu işlemcilerden hangisi daha performanslı çalışır? Genel olarak oyun oynanıcak ve AMD RADEON R7 370 4GB bu işlemcilerde darboğaz yapar mı ? Yorumlarınızı ve cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@musacetin Merhaba dostum Intel Core i3 2120 işlemciyi 4.5 yıl boyunca kullandım hatta yan odada halen duruyor (4. Yılında Fan bozuldu halen pasif soğutma ile çalışır durumda) konumuza gelecek olursak R7 370 giriş orta seviye bir ekran kartı dar boğaz yapmayacaktır.

Not: Strateji oyunlarında sıkıntı olabilir, ancak Phenom II x4 955 'den daha iyi performans verir.

Öncelikler yorumunuz için teşekkür ederim. Size bir sorum daha olucak anakartım pegatron IPXSB bu R7 370 bu anakartta sorun yapar mı ? Yanı çalışır mı ?

@musacetin Rica ederim ne demek, Sanırım Casper 'dan almışsınız o bilgisayarı ana kartınızın BIOS sürümünü güncellemeniz gerekir ancak en son güncellemesi bile 03.10.2012 'de gelmiş bu konuyu inceleyerek BIOS güncellemesini yapabilirsiniz. Ancak güncelleme 'den sonra ana kartın ekran kartını algılayıp algılamaması meçhul.

Eğer hiç uğraşmak istemiyorsanız Asus H61M-PRO Intel H61 Soket 1155 DDR3 1600MHz VGA&DVI Anakart Fiyatı ve Özellikleri | Bimeks ana kartını tavsiye ederim.

Bu arada sanırım sisteminiz baya yaşlı güç kaynağınız hangi marka/model ve kaç Watt?

@musacetin Rica ederim ne demek, Sanırım Casper 'dan almışsınız o bilgisayarı ana kartınızın BIOS sürümünü güncellemeniz gerekir ancak en son güncellemesi bile 03.10.2012 'de gelmiş bu konuyu inceleyerek BIOS güncellemesini yapabilirsiniz. Ancak güncelleme 'den sonra ana kartın ekran kartını algılayıp algılamaması meçhul.

Eğer hiç uğraşmak istemiyorsanız Asus H61M-PRO Intel H61 Soket 1155 DDR3 1600MHz VGA&DVI Anakart Fiyatı ve Özellikleri | Bimeks ana kartını tavsiye ederim.

Bu arada sanırım sisteminiz baya yaşlı güç kaynağınız hangi marka/model ve kaç Watt?

Aslında kendi sistemimin ana kartı yandıgı için yeniden sistem topluycam. Evet sisiznde dediginiz gibi casper bir bilgisayar arkadaşımın bilgisayarı. Kredi kartımın limini almayı düşündügüm parçalar için yeterli değil onun için başta pahalı olan parçaları alıp zamanla diger parçaları alıp toplama planım var. Şuanki sistemde olanlar intel i3 2120 işlemci, pegatron ıpxsb anakart, 6 gb ram 1333 mhz , gpu hd5570 kendi psu'su baya eski ve 250w oldugu için eski sistemimin psu'sunu taktım. Xilence xp500 500w. Şu anki bu sisteme takmak istedigim parçalar ise ,corsair vs 650 psu , r7 370 4gb gpu ve 120 gb bir ssd. Şa unlık bunları alabiliyorum.

@musacetin Dostum sana bir dost tavsiyesi vereyim parçaları hiç yenileme bu sistem seni 8-9 ay daha çok rahat bir şekilde götürür, sen sadece bütçe toplamaya çalış iyi bir meblağ yapınca bir konu açıp etiketlersin sana en iyi güncel sistemlerden birini toplarız hem kredi borcuna da girmemiş olursun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı