i3 2130 Sistemde kasmalar

Tamam, sıcaklar normal. Darboğazın hâlâ var olduğunu düşünüyorum ben ama daha iyi yorumlar gelebilir. GTX 1050'yi zaten i5-2400 ve sonrasındaki tüm LGA1155 işlemciler ( 2. Nesil i3, Pentium-Celeron G serisi ve 3. Nesil i3 işlemciler hariçtir) beslemektedir.
Zaten i7 3770 ya da i5 3570 almayı düşünüyorum, 3. Nesile çıkınca RAM hızı 1333'ten 1600 MHz'ye çıkacak bir de PCI Express 3.0 desteği gelecek fakat anakartta sorun varsa ya da sorun başka bir şeydeyse boşa masraf yapmayayım diye konu açtım :) Onboard kart ile kullanırken de nette gezerken falan tam akıcı değildi PC. Birazdan oyun içindeki kullanımları atacağım. Sürümü de Windows 10 dan 8.1 e çektim şimdi.

İ5 2400 ve sonrası besliyor diye biliyorum.

Anakart yükseltmem gerekir. İ7 3770 düşünüyorum.

Hocam yüksek ayarlarda afterburner değerleri bunlar. Windows 8.1 yükleyince drop sorunu gitti baya şimdi az giriyor.

Tamam, sıcaklar normal. Darboğazın hâlâ var olduğunu düşünüyorum ben ama daha iyi yorumlar gelebilir. GTX 1050'yi zaten i5-2400 ve sonrasındaki tüm LGA1155 işlemciler ( 2. Nesil i3, Pentium-Celeron G serisi ve 3. Nesil i3 işlemciler hariçtir) beslemektedir.

Darboğaz var sanırsam bayağı, işlemci kullanımı yüksekken ekran kartı kullanımı düşük kalıyor. Ben bu işlemci ucu ucuna besler diye düşünüyordum ama yetmiyormuş demek ki. Sağ olun.

Geri
Yukarı