i3 2328M Sisteme işletim sistemi tavsiyesi?

merterden19

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar

Arkadaşlar uzun zamandır Windows 8.1 kullanıyorum fakat ben sanal sunucu programları da kullanıyorum virtual box gibi v.s, buda sistemi yavaşlatıyor bilgisayar açıldığında kendine gelmesi 1-2 dakikayı buluyor.
Windows 7 mi kullanıyım (7 kullanmamı tavsiye ediyorsanız hangi sürümü), yoksa 81. den devam mı dersiniz?

Ben sistem özelliklerimi yazıyım
İşlemci: İntel Core i3 2328M 2.2 GHZ 2. Nesil çift çekirdek
Ram: 8 GB DDR3 1600 MHZ
Harddisk: WD Black serisi 7200 RPM 750 GB
Ekran kartının bu konuda pek bir önemi varmı bilmiyorum ama GT 610 M modeli.

Sistem tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sistemin yavaşlaması kaynak yetmediğinden kaynaklar yetersiz olduğu için başka sisteme geçince de aynı sorunları yaşarsın. Aynı anda kaç tane sanal makine kullanıyorsun ?

7 kullanırsanız kendine gelme süresi daha da fazlalaşır. Bu sorunu da işletim sistemi değil, SSD çözer.

Bu Notebookda tek harddisk yuvası var, bunu kullanmıyorum. Bir bilgisayarım daha var oda notebook. Onun 2 harddisk yuvası var onun şu an anakartı bozuk. Yazın yaptırtıcam onun sistemi epey bi güçlü. Oyun bilgisayarı katagorisinden almıştım zaten, onu yaptırınca ona alıcam SSD'yi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı