i3 2330M işlemciyi i5'e yükseltebilir miyim?

Nevzatkiyir67

Centipat
Merhaba arkadaslar. Samsung laptop var. İçerisinde i3 2330M işlemci var, oyunlarda çok kasma sorunu oluyor. i5 işlemci yükseltme şansım var mı acaba? Bir de RAM yükseltmek istiyorum, 8 GB tek slot 1600MHz RAM var. yanına 8 GB RAM daha takabilir miyim? İnternetten arastirma yaptım ama kaç GB RAM desteklediğini bulamadım. Şimdiden teşekkürler.

IMG_20200330_121252.jpg

IMG_20200330_121332.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaslar. Samsung laptop var. İçerisinde i3 2330M işlemci var, oyunlarda çok kasma sorunu oluyor. i5 işlemci yükseltme şansım var mı acaba? Bir de RAM yükseltmek istiyorum, 8 GB tek slot 1600MHz RAM var. yanına 8 GB RAM daha takabilir miyim? İnternetten arastirma yaptım ama kaç GB RAM desteklediğini bulamadım. Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 557257
Eki Görüntüle 557260
Aynı RAM'dan alıp takabilirsin ama dizüstü bilgisayarlarda işlemciler genelde anakart gömülü oluyor.

Evet yükseltebilirsiniz. Ama çok bir fark olmayacaktır. i7 yükseltmesi yaparsanız biraz daha işe yarar bir yükseltme olur. Yarın detaylıca yardımcı olacağım, şu anda PC başında değilim.

Aynı RAM'dan alıp takabilirsin ama dizüstü bilgisayarlarda işlemciler genelde anakart gömülü oluyor.
Bendeki anakart gömülü değil hocam soketli
Evet yükseltebilirsiniz. Ama çok bir fark olmayacaktır. i7 yükseltmesi yaparsanız biraz daha işe yarar bir yükseltme olur. Yarın detaylıca yardımcı olacağım, şu anda PC başında değilim.
İ7 hangi model uyumlu olur acaba müsait olduğunuzda yazarsanız sevinirim
16gb ram destekliyor dimi hocam ?

İşlemci soketliyse i7-2640M uyumlu.

16gb ram destekliyor dimi hocam ?
Anakartınız en fazla 8 GB RAM destekliyormuş.

Eğer işlemci lehimli değilse olabilir. Ama ben değeceğini zannetmiyorum. Ama değiştirirseniz i7 alın bence ve işlemci fanını değiştirip, termal macun sürmeyi unutmayın.
Bunları yaptıktan sonra eğer cihazı dışarı çıkartmıyorsanız, 2- 4 fanlı bir laptop soğutucu alıp, cihazın alt kapağını söküp sabit kullanırsanız hem daha performanslı hem de daha serin çalışacaktır.

Yok hocam lehimli değil. İşlemci hangi fan almam gerekiyor pek bu konularda bilgim yok hangileri daha verimli çalışıyor.

Kendi cihazınızın internette yedek parça olarak satılan fanın aynısını alabilirsiniz. Gerçi temizlesenizde olur ama zaten cüzi bir miktar verip yenisini takmak daha mantıklı. Termal macun olarak Cooler Master öneririm.

2. nesil i7 alırsanız olabilir yada anakartınızın desteklediği nesil. çünkü zamanında pentium işlemcili bilgisyarıma i5 2. nesil takmıştım

Kendi cihazınızın internette yedek parça olarak satılan fanın aynısını alabilirsiniz. Gerçi temizlesenizde olur ama zaten cüzi bir miktar verip yenisini takmak daha mantıklı. Termal macun olarak Cooler Master öneririm.

Hocam 1 ay önce fanı komple sokup temizleyip macunlamistim. Aynı fan yerine baska performansli fan takamaz miyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı