i3 2350M laptopu i5 3380M ile yükseltme

Screamers

Hectopat
Daha fazla  
Bugün laptop fazla ısınıyor ve fazla ses çıkıyor diye içini açıp temizliğini yaptım. Ben işlemcinin anakarta monteli olduğunu zannediyordum. Fakat öyle değildi çok basit şekilde çıkartılabiliyordu. Ben şimdi işlemcimi daha yüksek bir model ile değiştirmek istiyorum. Şu anki işlemcim ve anakart soket tipi aşağıdaki resimdeki gibidir.
işlemçi.jpg

Soket numarasına göre Socket G2 / Socket rPGA988B bu sitede uyumlu olduğu yazan işlemciler var. Benim işlemci de bu listede var. Bu listede bulunan i5 3380M alıp yükseltme yapmak istiyorum. İşlemciyi de Tahmini Teslimat Zamanı buradan almayı düşünüyorum.
Benim merak ettiğim alsam sorun çıkar mı ve performans ne kadar artar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel® Ürün Teknik Özellikleri - Karşılaştırma

Listedekilerin bazıları hem PGA hem de BGA soketli modellere sahip, BGAlı olanlar lehimlendiğinden işini görmez.

3230Mler sahibinden.com'da 100 TL civarı. Senin baktığın 3380M 3230'den %15 daha performanslı yani bence uzaklarda arama.
Intel® Ürün Teknik Özellikleri - Karşılaştırma

Listedekilerin bazıları hem PGA hem de BGA soketli modellere sahip, BGAlı olanlar lehimlendiğinden işini görmez.

3230Mler sahibinden.com'da 100 TL civarı. Senin baktığın 3380M 3230'den %15 daha performanslı yani bence uzaklarda arama.
İşlemciyi alırken desteklenen soketler mi yoksa paket boyutu denilen yer mi önemli? Benim işlemcim ile 3230M desteklenen soket numaralar farklı olduğundan sormak istedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı