i3 2350M sisteme macOS kurulur mu?

astonishedflyer

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Elimde gündelik işler için kullandığım bir laptop var ve halihazırda oyun vs oynadığım bir masaüstü bilgisayarım olduğu için bu laptopa macOS kurmak istiyorum. Destekler mi, desteklerse hangi sürümü destekler, sürücü desteği olur mu ve nasıl kurabilirim bilgi verebilir misiniz acaba?
  • İşlemci: Intel Core i3 2350M 2.30GHz
  • RAM: 8 GB DDR3 1333MHz çift kanal.
  • Ekran kartı: Intel HD Graphics 3000 ile NVIDIA GeForce GT520M CUDA 1 GB.
  • SSD: 120GB Patriot Burst SATA III.
  • Anakart: Pegatron A15 kısaca laptop Casper A15h model.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Elimde gündelik işler için kullandığım bir laptop var ve halihazırda oyun vs oynadığım bir masaüstü bilgisayarım olduğu için bu laptopa macOS kurmak istiyorum. Destekler mi, desteklerse hangi sürümü destekler, sürücü desteği olur mu ve nasıl kurabilirim bilgi verebilir misiniz acaba?
  • İşlemci: Intel Core i3 2350M 2.30GHz
  • RAM: 8 GB DDR3 1333MHz çift kanal.
  • Ekran kartı: Intel HD Graphics 3000 ile NVIDIA GeForce GT520M CUDA 1 GB.
  • SSD: 120GB Patriot Burst SATA III.
  • Anakart: Pegatron A15 kısaca laptop Casper A15h model.
GT 520M ekran kartı eğer Optimus destekliyor ise yazık ki desteklenmiyor. SSD'nin sorun çıkarmaması lazım. HD 3000 ile muhtemelen Catalina'ya kadar kurulum yapabilirsiniz (en azıdan stabil bir şekilde çalışan grafik hızlandırma ile) ancak ekstra şeyler gerekebilir grafik hızlandırması için. İşlemci ve RAM mükemmel olmasa da yeterli olacaktır. Buna benzer bir sistem için EFI dosyası hazırlamıştım ve elimde hala mevcut. Buradan indirmeyi deneyebilirsiniz. Onun dışında bir imajı yazdırıp hemen EFI dosyasını atarsanız muhtemelen çalışmayacak. Bu rehberi macOS çalıştırabilen bir sanal makine, gerçek bir Mac veya farklı bir Hackintosh ile takip edin (sadece EFI hazırlama kısmını yapmayın) ya da bunu yapmak yerine Sosyal'deki gerçek Mac'ler için olan format imajını da kullanabilirsiniz. Ekstradan yapmanız gereken şey EFI partisyonuna Legacy Boot kısmını uygulamak ve EFI dosyasını oraya atmak olacak (tabi sisteminiz Legacy ise). Wi-Fi ve ethernet kartınızın modelleri nedir?

Son düzenleme:
GT 520M ekran kartı eğer Optimus destekliyor ise yazık ki desteklenmiyor. SSD'nin sorun çıkarmaması lazım. HD 3000 ile muhtemelen Catalina'ya kadar kurulum yapabilirsiniz (en azıdan stabil bir şekilde çalışan grafik hızlandırma ile) ancak ekstra şeyler gerekebilir grafik hızlandırması için. İşlemci ve RAM mükemmel olmasa da yeterli olacaktır. Buna benzer bir sistem için EFI dosyası hazırlamıştım ve elimde hala mevcut. Buradan indirmeyi deneyebilirsiniz. Onun dışında bir imajı yazdırıp hemen EFI dosyasını atarsanız muhtemelen çalışmayacak. Bu rehberi macOS çalıştırabilen bir sanal makine, gerçek bir Mac veya farklı bir Hackintosh ile takip edin (sadece EFI hazırlama kısmını yapmayın) ya da bunu yapmak yerine Sosyal'deki gerçek Mac'ler için olan format imajını da kullanabilirsiniz. Ekstradan yapmanız gereken şey EFI partisyonuna Legacy Boot kısmını uygulamak ve EFI dosyasını oraya atmak olacak. Wi-Fi ve ethernet kartınızın modelleri nedir?
Wi-Fi kartım Qualcomm Atheros.

Tam modelini AIDA64 ile belirtebilir misiniz? Atheros kartların desteği HS (High Sierra) ile kesildi ancak bazı modifiyeler ile kurulabiliyor.
Kusura bakmayın biraz geç cevap veriyorum biraz yoğunum.
Wi-Fi adaptörü: Qualcomm Atheros AR9285
Ethernet Adaptörü: Qualcomm Atheros AR8151 (NDIS 6.30)

Kusura bakmayın biraz geç cevap veriyorum biraz yoğunum.
Wi-Fi adaptörü: Qualcomm Atheros AR9285
Ethernet Adaptörü: Qualcomm Atheros AR8151 (NDIS 6.30)
Wi-Fi kartı destekleniyor olması lazım. Sadece Mojave ve sonrası için bazı modifiyeler gerekebilir. Ethernet kartının da çalışması gerekiyor. Dediğim işlemler ile kurulum yapılabilir gibi. Dortania'nın rehberi işinizi görecektir muhtemlen.

Wi-Fi kartı destekleniyor olması lazım. Sadece Mojave ve sonrası için bazı modifiyeler gerekebilir. Ethernet kartının da çalışması gerekiyor. Dediğim işlemler ile kurulum yapılabilir gibi. Dortania'nın rehberi işinizi görecektir muhtemlen.
Mojaveyi deneyeyim ben o zaman. Attığınız EFI dosyasını ne yapacağım peki?

Mojaveyi deneyeyim ben o zaman. Attığınız EFI dosyasını ne yapacağım peki?
Bu belirttiğim adımları takip etmeye çalışın.
Bu rehberi macOS çalıştırabilen bir sanal makine, gerçek bir Mac veya farklı bir Hackintosh ile takip edin (sadece EFI hazırlama kısmını yapmayın)
Ekstradan yapmanız gereken şey EFI partisyonuna Legacy Boot kısmını uygulamak ve EFI dosyasını oraya atmak olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı