i3 3110 sistem mavi ekran hatası

Tam Bir Patates

Hectopat
Bende 2-3 günde bir mavi ekran çıkıyor. Nasıl yapıldığını yazarsanız minidump dosyalarını da veririm yardım edin.
Laptop Grundig.
İşlemci Intel Core i3 3110 2.40 GHz.
RAM 4 GB.
64 Bit 64X tabanlı işlemci.
Windows 10 Home Single Language.
Ekran kartı 1 NVIDIA GeForce GT 740M.
Ekran kartı 2 Intel HD Graphics 4000.

Son düzenleyen: Moderatör:

Merhaba, mavi ekran hatalarının genel olarak sebebi harddisk ve RAM'dir. Bilgisayarı açtıktan sonra harddisk testi yapabilir misiniz? HDTune programı ile olabilir. Bunun dışında RAM testi de yapınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşanan mavi ekran hatalarının büyük bir çoğunluğu söylediğim sebeplerden ötürü olduğu için dediklerimi yaparsa büyük bir ihtimalle sorunu çözecektir. Sorun çözülmezse dediğiniz gibi yanlış sürücülerden dolayı da olabilir. Bilgisayarın içindeki önemli dosyaları yedekleyip bilgisayarı sıfırlamasını öneririm. Daha iyi tavsiyeleri olan buyursun benim tavsiyelerim budur.

Ben baktım Minidump dosyası boştu altta not olarak genelde graphics falan filan yazıyor

Yaşanan mavi ekran hatalarının büyük bir çoğunluğu söylediğim sebeplerden ötürü olduğu için dediklerimi yaparsa büyük bir ihtimalle sorunu çözecektir. Sorun çözülmezse dediğiniz gibi yanlış sürücülerden dolayı da olabilir. Bilgisayarın içindeki önemli dosyaları yedekleyip bilgisayarı sıfırlamasını öneririm. Daha iyi tavsiyeleri olan buyursun benim tavsiyelerim budur.
BENDE NVDIA EKRAN KARTI VAR AMA NVDIA DENETİM MASASI ÇIKMIYOR AMA ONDADA SORUN YOK
Böyle bir genelleme yanlıştır. Mavi ekran hatası her sebepten olabilir. Yanlış yüklenen uyumsuz sürücüler de buna sebep olabilir.
BEN BAŞKA SÜRÜCÜ YÜKLEMEDİM
Merhaba, mavi ekran hatalarının genel olarak sebebi harddisk ve RAM'dir. Bilgisayarı açtıktan sonra harddisk testi yapabilir misiniz? HDTune programı ile olabilir. Bunun dışında RAM testi de yapınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
baktım bişey çıkmadı

Son düzenleme:

Geri
Yukarı