i3-3120M 8 GB DDR3 [EB|#LOG:EXITBS:START] hatası

kedy69_85

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar selam ilk öncelikle. Cihazım HP EliteBook 2570p ve Hackintosh kurmak istiyordum. OpenCore önyükleyici bazen siyah ekranda kaldı bazen de install macOS Big Sur çıkmadı. Bende Clover bulayım dedim ve işlemcime uygun bir Config buldum daha sonra Clover Config kısmına attım onda ise ınstall macOS Big Sur seçeneği geldi fakat tıklayınca birkaç yazı geliyor ve şu hatada kalıyor:

[EB|#LOG:EXITBS:START]​

+++++++++++++++++++++++++
internette çözüm aradım ama bir işe yaramadı. Yardımcı olabilecek varsa çok güzel olur. Sistem bilgileri detaylı şekilde aşağıda.

HP EliteBook 2570p.
8 GB DDR3.
i3-3120M
Onboard ekran kartı (Intel HD Graphics 4000 yazıyor ancak 64MB olarak gözüküyor.)
UEFI & legacy (CSM kapatma seçeneği yok UEFI with CSM ve UEFI without CSM var.)

Dosya Ekleri

• cpuz1.PNG
    cpuz1.PNG
    29,3 KB · Görüntüleme: 22
  • cpuz2.PNG
    cpuz2.PNG
    17,1 KB · Görüntüleme: 12
  • cpuz3.PNG
    cpuz3.PNG
    17,3 KB · Görüntüleme: 20
OpenCore ile siyah ekranda kalıp İnstall macOS Big Sur seçeneğini görememekten iyidir.
Clover bayağı eski... Muhtemelen eski OS X sürümlerine göre geliştirildi ve şu an macOS çok gelişti, aralarında büyük fark var. Sıkıntı olabilir.

Ayrıca sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.

Clover bayağı eski... Muhtemelen eski OS X sürümlerine göre geliştirildi ve şu an macOS çok gelişti, aralarında büyük fark var. Sıkıntı olabilir.

Ayrıca sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.
E tamam o zaman hocam yazın bir EFI kullanalım ne gerek var böyle cevaplara.

OpenCore'u UEFI without CSM seçeneği ile dene. USB belleğinin biçimi nedir? Intel ekran kartının 64MB görünmesi DVMT ile alakalı. Bu, macOS için bir sorun oluşturabildiği kadar çözümleri de mevcut.
Peki. EFI ( E: ) dosya sistemi : FAT32.

OpenCore'u UEFI without CSM seçeneği ile dene. USB belleğinin biçimi nedir? Intel ekran kartının 64MB görünmesi DVMT ile alakalı. Bu, macOS için bir sorun oluşturabildiği kadar çözümleri de mevcut.
Zaten without CSM ile deniyormuşum bir de with CSM ile deneyeyim dedim yine siyah ekranda kaldı.

El Capitan yazdırdım ve clover ile boot etmeye çalıştım. Şimdi böyle yapıyor.

@tristessehivernale

Logomuz geldi. Biraz bekleyince çözüldü sorun.

Dosya Ekleri

• IMG_20231112_135409.jpg
    IMG_20231112_135409.jpg
    234,6 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Geri
Yukarı