i3 3120M GNOME masaüstü ortamına uygun mudur?

memcathzr

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarıma Ubuntu kurmuştum fakat çok kasıyordu sonra ekran kartı sürücüsünü kur ve xorg da çalıştır diye öneriler geldi ve ben de yaptım. Fakat hala hantal(takılarak çalışmaya devam ediyor. Belki sorun ubuntudadır diyerek Debian+GNOME kurdum fakat hala sorun devam ediyor. Sizce ne yapmam lazım. Bilgisayarın eski olabilir fakat bence GNOME çalıştırabilecek kadar gücü var. Sonuçta sistemimde Windows 10 güzel bir şekilde çalışıyordu. Sizce yapacak başka şeyler var mı? Yoksa başka bir masaüstü ortamına mı geçmeliyim?

Sistem özelliklerim:
Intel Core i3 3120M işlemci.
8 GB RAM.
NVIDIA GT 635M ekran kartı.
Debian 12.
256 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bilgisayarıma Ubuntu kurmuştum fakat çok kasıyordu sonra ekran kartı sürücüsünü kur ve xorg da çalıştır diye öneriler geldi ve ben de yaptım. Fakat hala hantal(takılarak çalışmaya devam ediyor. Belki sorun ubuntudadır diyerek Debian+GNOME kurdum fakat hala sorun devam ediyor. Sizce ne yapmam lazım. Bilgisayarın eski olabilir fakat bence GNOME çalıştırabilecek kadar gücü var. Sonuçta sistemimde Windows 10 güzel bir şekilde çalışıyordu. Sizce yapacak başka şeyler var mı? Yoksa başka bir masaüstü ortamına mı geçmeliyim?

Sistem özelliklerim:
Intel Core i3 3120M işlemci.
8 GB RAM.
NVIDIA GT 635M ekran kartı.
Debian 12.
256 GB SSD.

Fedora GNOME'ya da Arch tabanlı EndeavourOS GNOME kurmayı dene bir de istersen.

Tamamdır deneyeceğim. Sadece sıkıntı arada sırada takılarak çalışması. Mesela uygulamalara girdiğimde 1 saniyelik bir kasıntı oluyor ve bu beni çok rahatsız ediyor.

Red hat olur mu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı