Çözüldü i3 3200 sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

LasfEn0

Decapat
Daha fazla  
Elimde ASUS H61M-D mATX anakart var. Tuşa basıyorum, fanlar dönüyor ama anakartan tetikleme sesi "dıt" gelmiyor ve ekrana görüntü gelmiyor. Anakartın üzerindeki güç ışığı yeşil yanıyor.

Ekran kartını çıkarıp denedim, arkadaştan RAM aldım, 2 slotu da denedim. Nagas 450 Watt 80 Plus Silver bir PSU vardı elimde, onu ve BIOS pilini değiştirdim yine olmadı.

Sistem:
  • i3-3200
  • 4+4 (8 GB) RAM
  • HD7850 2 GB
  • 1TB Barracuda HDD.

Çözüm
Yeni bir şey fark ettim tuşa bastıktan 5 6 saniye sonra kasadaki turuncu ışık sönüyor.
Daha önce sizin sorununuzu yaşayan bir kişinin yorumlarından alıntı. Umarım işe yarar.

1.jpg

2.jpg
İşlemciye güç veren soketleri kontrol edin. İşlemci fanınız yol esnasında yerinden çıkmışta olabilir ona da bakın.

Son düzenleme:
Anakart yanmamış, power supply yetiyor, BIOS'un çalışmaması için bir sebep yok. Genelde ekran gelmesinin sebebi RAM'dir ama o da tamam. Harddisk gitse BIOS ekranı gelir. İşlemcide problem olabilir mi ki acaba. Hiç ama hiç emin değilim çok saçma. Peki monitörde çok ufak mı yanıp sönme bile olmuyor mu ¿

RAM frekansları aynı olmayabilir hocam.

Uzun süredir kullanıyorum aynı marka aynı model 1333 MHz arkadaşımdan aldığım RAM'i tek taktım RAM'de sorun var mı diye

Not: PC'yi kendi arabamla köye getirdikten sonra oldu sorun eski bir yazıcı kutusunun içinde köpüklerle sarsmadan getirdim ama.
Anakart yanmamış, Power Supply yetiyor, BIOS'un çalışmaması için bir sebep yok. Genelde ekran gelmesinin sebebi RAM'dir ama o da tamam. Hard disk gitse BIOS ekranı gelir. İşlemcide problem olabilir mi ki acaba. Hiç ama hiç emin değilim çok saçma. Peki monitörde çok ufak mı yanıp sönme bile olmuyor mu ¿

Monitörde VGA soketinden sinyal gelmediğini PC'yi kontrol etmemizi söylüyor.
3.nesil Intel işlemci bulamayabilirim işlemciden olduğunu sanmıyorum.

Uzun süredir kullanıyorum aynı marka aynı model 1333 MHz arkadaşımdan aldığım RAM'i tek taktım RAM'de sorun var mı diye

Not: PC'yi kendi arabamla köye getirdikten sonra oldu sorun eski bir yazıcı kutusunun içinde köpüklerle sarsmadan getirdim ama.

Monitörde VGA soketinden sinyal gelmediğini PC'yi kontrol etmemizi söylüyor.
3.nesil Intel işlemci bulamayabilirim işlemciden olduğunu sanmıyorum.
Eğer iki RAM slot'unda RAM takılıysa sadece bir tane takıp deneyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı