i3 3210 İşlemciye Ekran Kartı Önerisi

Orhan301

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim GTX 960 ekran kartım var mevta oldu :) şimdi 600 maks 700 civarı bütçem var. Ekran kartı almam lazım önerileriniz neler? Mümkünse sıfır olsun çevremde ikinci el pek yok.

Sistemin.
i3 3210.
Gigabyte H61.
12 GB DDR3 1333 MHz RAM.
600W Rampage PSU.

Hocam gaziantepte yaşıyorum çevre illere gitmeye açıkçası durumum pek müsait değil burada da ikinci el kartların piyasası çok yüksek. Adamlar 1100 tlye gtx 1050 koymuşlar mesela
RX 550 ve GT 1030'dan başka seçenek kalmıyor o zaman.

Aynı paraya indirimde alınabiliyordu o kart sıfır. Şimdi bayağı artmış fiyatı :(. RX 560 550'den biraz daha iyi ama 2. el olduğu 5-10 FPS riskine girmeye değmez bence. İnanın RX 550'i çok severek önermiyorum ama başka seçenek yok gibi.

Hocam bi de son olarak bu gözüme takıldı. Marka olarak pek bilmiyorum ama f/p olarak üzer mi beni yoksa alınır mı

Hocam bi de son olarak bu gözüme takıldı. Marka olarak pek bilmiyorum ama f/p olarak üzer mi beni yoksa alınır mı
Markası bence çok önemli değil normal RX 550'ler ile aynı chipset olması önemli

Markası bence çok önemli değil normal RX 550'ler ile aynı chipset olması önemli
Üstündeki soğutucu da önemli. Dediğiniz gibi olsaydı kimse modeline falan bakmazdı ekran kartı alırken. Sonuçta hepsinde aynı chipset var deyip en ucuz modeli alırdı herkes.

Sorun yaşayan görmedim ama pek bilindik bir model değil. Net bir şey de söyleyemem çünkü pek fikrim yok. Attığım linklerdeki ürünlere bakın.

Geri
Yukarı