i3-3210 & RX580 sisteme 500W PSU yeterli midir?

Reis birkaç darboğaz hesaplama sitesine baktığımda ekran kartı darboğazı olduğunu söylüyorlar yani i3 3210 RX 580 karşısında güçlü oluyormuş bende şaşırdım ama öyle diyor siteler ben ona güvenerek RX 580 alacaktım.
Hocam i5 7400 ile RX580 bazı oyunlarda azda olsa darboğaz yapıyor işini garantiye al daha düşük bir kart al paranda cebinde kalsın.

Aynı gücü veriyorlar sonuçta sadece içindeki elektronik malzemelerin kalitesinden dolayı ömürleri farklı oluyor zaten en kalitesizi de olsa uzun süre götürür.

Maalesef öyle olmuyor. Aynı gücü vermeye çalıştığında voltaj regülasyonu sınırların çok üzerine çıkıp, OCP'nin devreye girmediği modeller de mevcut.

O zaman işler sıkıntıya giriyor biraz komple değiştirmektense yeni bir PC alırdım lakin o kadar bütçem maalesef yok.

RX580 oyundan oyuna göre darboğaz yapabilir ama sen işini garantiye al RX470 veya GTX 1050 falan bak.

Maalesef öyle olmuyor. Aynı gücü vermeye çalıştığında voltaj regülasyonu sınırların çok üzerine çıkıp, OCP'nin devreye girmediği modeller de mevcut.
Abartmayın sizde sanki aşırı kötü bir marka, zaten fazla güç isteyen bir sistem değil.

Geri
Yukarı