İ3 3210 Tabanlı Dizüstü Bilgisayarın Parçaları Değiştirilebilir Mi?

Ekran kartı olayının Casper ile alakalı olduğunu düşünmüyorum hocam. Sonuçta GT630M kullanılıyor. Bunu Asus'ta - HP'de kullansa performans olayı bence aynı olacaktır.

Eğer bir şekilde Ekran Kartı değişimi yapılsa işimi görecekti.
Hocam o öyle değil işte bende asus x550l modeli var içinde gt740m var performans testinde 25000 aldı başka bi markanınki 20000 hatta 15000 kadar alıyor aynı ekran kartı aynı işlemci.

Asıl amacınız ekran kartını değiştirerek daha iyi grafiklerle oynamaksa amacınız ona birşey diyemem. Bu konuda yapacak birşeyiniz yok. Ama yeni bilgisayar almak istemiyorum ve oyunlarımı kasmadan ,aynı grafiklerle oynamak istiyorum diyorsanız, SSD alacaksınız. dosyaların hard diskten okunma hızı da oyunlardaki takılmaları etkiler.
Örnek vereyim: Benim aşağıdaki özelliklere ait bir casper dizüstüm var. Özellik olarak kıyaslayacak olursak sizinki jet uçak benimki ise kuş kalır. :D

CPU Türü Mobile DualCore Intel Core 2 Duo P7350, 2000 MHz
Anakart Adı Quanta TW8/SW8/DW8
Anakart Çipseti Intel Cantiga PM45
Sistem Belleği 4064 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce 9600M GS (512 MB)

Ben bu bilgisayarda BF3, Hitman absulation,Counter-Strike Global Offensive,Grand Theft Auto IV oynayabiliyorum. SSD takmadan önce oyunlara tıklayınca açılma hızı düşük olur ve takılmalar olurdu. Ama şimdi takılma yok ve oyunlar çok hızlı açlılıyor.
Oyunların hepsi genelde en düşük ayardadır. Sadece CS ve gta4 orta ayarlardadır. Hatta cs orta yüksek arası diyebiliriz..
Fikir verdi mi bilmiyorum. Anlatmaya çalıştım.

Asıl amacınız ekran kartını değiştirerek daha iyi grafiklerle oynamaksa amacınız ona birşey diyemem. Bu konuda yapacak birşeyiniz yok. Ama yeni bilgisayar almak istemiyorum ve oyunlarımı kasmadan ,aynı grafiklerle oynamak istiyorum diyorsanız, SSD alacaksınız. dosyaların hard diskten okunma hızı da oyunlardaki takılmaları etkiler.
Örnek vereyim: Benim aşağıdaki özelliklere ait bir casper dizüstüm var. Özellik olarak kıyaslayacak olursak sizinki jet uçak benimki ise kuş kalır. :D

CPU Türü Mobile DualCore Intel Core 2 Duo P7350, 2000 MHz
Anakart Adı Quanta TW8/SW8/DW8
Anakart Çipseti Intel Cantiga PM45
Sistem Belleği 4064 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce 9600M GS (512 MB)

Ben bu bilgisayarda BF3, Hitman absulation,Counter-Strike Global Offensive,Grand Theft Auto IV oynayabiliyorum. SSD takmadan önce oyunlara tıklayınca açılma hızı düşük olur ve takılmalar olurdu. Ama şimdi takılma yok ve oyunlar çok hızlı açlılıyor.
Oyunların hepsi genelde en düşük ayardadır. Sadece CS ve gta4 orta ayarlardadır. Hatta cs orta yüksek arası diyebiliriz..
Fikir verdi mi bilmiyorum. Anlatmaya çalıştım.

SSD olup olmadığını nasıl anlayabilirim elimdeki Hard Disk'in ?

Hd tune dan okuma yazma hızını ölç çok yüksekse ssd vardır ki hiç sanmıyorum yada fan haricinde laptop'da ses varmı diye bak ses varsa o mekanik disktir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı