i3-3220 ekran kartı tavsiyesi

Kontex890

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, iyi forumlar. Bilgisayarımda ekran kartı yok ve League of Legends, Auto Chess oynuyorum. Şu anda işlemcinin dahili ekran kartı ile oynuyorum ama artık ufak bir ekran kartı almam gerekiyor. Ayriyetten oyun açıkken arkada şarkı açarsam bellek doluyor bu nedenle bellek de ekletmem gerekiyor. Ekran kartı ve RAM alacağım için PSU arttırmam gerekirse onu da alabilecek bütçem var. Öncelikle şu sorulara cevap bulmam gerekiyor.
1. Bütçemin yettiği ekran kartlarından hangileri sistemime uyumludur? (R5 230, R7 240, GT 710)
2. Sistemim ekstra 4 GB belleği kaldırır mı? Kaldırırsa diğer 4 GB belleğimle aynı marka-model mi olmalıdır?
3. Kaç Watt'lık Power Supply'e ihtiyacım var?

Sistem Özelliklerim:
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3-3220 CPU @ 3.30 GHz 3.30 GHz
Anakart: ASUS H61M-K
RAM: 4 GB DDR3 (Ekran kartı ile beraber 4 GB ekleteceğim. )
PSU: 250W (+80 Sertifikasız. Ekran kartı ve ek RAM için arttırmam gerekiyorsa alabilirim.
Direct X 12

Vereceğiniz bilgiler veya fikir için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce PSU ve RAM artırıp 750Ti ya da RX460 almanızı öneririm, 750 altı almanızı önermiyorum.
Öncelikle vermiş olduğunuz cevap için teşekkürler. Geç döndüm; çünkü yazım hatalarımdan dolayı bir gün zaman aşımı yedim.
Dediğiniz bana çok mantıksız gelmedi. Çünkü düşük bir ekran kartı alacağıma işlemcimin dahili ekran kartıyla devam etmem daha doğru olur. 400 W PSU ve ek olarak 4 GB RAM alacağım. Peki yeni alacağım RAM ile şu anda takılı olan RAM arasında bir uyumsuzluk olma ihtimali var mı? İlla aynı marka ve aynı model olmak zorunda mıdır? Son sorum ise: Bu sisteme bir SSD ilavesi yapılmalı mıdır?

Şahsi fikrim en son SSD almanızdan yana olur, RAM konusunda 2. Ele yönelebilirsin, eğer bulamazsan aynı MHz ve aynı CL değerlerine sahip bir RAM alırsan işini görür.
High 400W +80 PSU'lara bakmanı öneririm.

Şahsi fikrim en son SSD almanızdan yana olur, RAM konusunda 2. Ele yönelebilirsin, eğer bulamazsan aynı MHz ve aynı CL değerlerine sahip bir RAM alırsan işini görür.
High 400W +80 PSU'lara bakmanı öneririm.
Şu an kullandığım RAM'in CL değeri üzerinde yazar mı?

710 ve 240 alınmaz o kartlar 4 GB yi bile kaldıracak güçte değiller 750 Tİ al işine bak ve güç kaynağı olarak thermal take 450W al hem ucuz hem güvenilir 250 TL yi geçmiyor fiyatı :D ilerde yeni bir sistem kurduğunda 2500liralık bir Pc ye takabilirsin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı