i3 3220 sistemde OBS'te video çekerken FPS düşüyor

TheEmos

Picopat
Daha fazla  
Sistemim:
Ekran kartı: AMD Radeon HD 5570.
İşlemci: Intel i3-3220 4 çekirdek.
8 GB RAM.
300GB SSD.

Böyle bir sistemim var arkadaşlar. Daha önce de forum açtım ama fazla yardım gelmedi. Sorunum şu: Mesela Crysis de 70 FPS alırken video kaydı alınca 20'ye kadar düşüyor, CS de 200 FPS'ten 30 40'lara düşüyor, ama my child lebensborn gibi dandik oyunlarda kayıp yaşamadan video çekebiliyorum. Yayınla falan işim yok sadece video çekmek istiyorum. Hem kalitesi güzel hem de her oyunda kasmayan bir ayar nasıl yapılabilir?

Çok normal bir durum, sisteminiz çok eski.

Görselde işaretli olan ayarı değiştirmeyi deneyin. Donanım Yazanı Seçiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-03 005849.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-03 005849.png
    69 KB · Görüntüleme: 9
Kayıt biçimi ile işiniz yok, orası mp4 mkv gibi video uzantısını seçmenize yarıyor.

Gelişmiş ayarlardan işlem önceliğini kısmayı deneyiniz ve işleyici kısmında farklı directx sürümleri varsa düşürmeyi deneyebilirsiniz.

Kayıt biçimi ile işiniz yok, orası MP4 MKV gibi video uzantısını seçmenize yarıyor.

Gelişmiş ayarlardan işlem önceliğini kısmayı deneyiniz ve işleyici kısmında farklı DirectX sürümleri varsa düşürmeyi deneyebilirsiniz.

İşlem önceliğim normalde şu an, yüksek de oyun kasıyor boşta ise video kasıyor. Normalde çıkış ayarını Basit'e çekip video çektim kalitesi ya da akıcılığı iyi oldu ama video bir anda donup görüntü karıncalanıp düzeliyor sürekli.

Yardımcı olabildiysem çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

Geri
Yukarı