i3 3220 sisteme yükseltme

clopostfn

Kilopat
Sistem için elimde bulunan donanımlar:

Belirtmem gerekenler:
  • Bir ara elektrik kesintisi (gidip-gelmesi) sonucunda anakart ethernet girişi çalışmayı durdurdu, ve o esnada yanlış hatırlamıyorsam az bir çıt sesi ve bir koku gelmişti. Daha sonra ethernet çalışmadı ne yaptıysam çalıştıramadım onun haricinde bir sorunla karşılaşmadım. Kablosuz cihazı ile bağlantı sağlayabiliyordum.
  • İşlemci yuvasındaki tırnaklardan bir tanesi biraz eğik (başka yöne bakıyor) gibiydi toplu iğnenin ucu ve büyüteç ile düzelttim.
Sorularım:
  • Bu donanımlarla sistem toplamak istiyorum, ekran kartı olarak GTX950, GTX1050 veya GTX1050 Ti aralarında birş ey alacak olsam ve ortalama bütçe olarak 400-500 TL verecek olsam ekran kartına, herhangi bir darboğaz, anakart destek eksikliği, uyumsuzluk tarzı bir şeyle karşılaşma durumu söz konusu olabilir mi?
  • Anakart üzerindeki PCIEX1 portundan ethernet kartı girişi sağlayabilir miyim, diğer arıza onuda etkilemiş olabilir mi, etkilememişse aynı anda hem ethernet hem ses kartı bağlayabilir miyim, yoksa ses kartını USB üzerinden mi bağlamalıyım?
  • Güç kaynağımı değiştirmeli miyim? yeterli gelir mi, iş görür mü?
Donanım resimleri:

imKV422 - Imgur.jpg
wxD4b4K - Imgur.jpg
0H0PPt1 - Imgur.jpg
LE5o5Ht - Imgur.jpg
ZFnyT1U - Imgur.jpg

CPU-Z değerleri:

Adsız.png

Adsız1.png

Adsız2.png

Adsız3.png

Adsız4.png

Adsız5.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki açıklık getirilmesi gereken yeni veya eski mimari olması değil de, donanımlar arası sorun oluşup oluşmayacağı ise arkadaşa bu konuda yardımcı olmalıyız bence. Ne de olsa gtx950 ve gtx1050 arasında performans olarak çok bir fark yok ve öte yandan birisi yeni mimarinin ilklerinden diğeri ise eski mimarinin sonlarından. Gerçekten bende merak ediyorum, bende de benzeri bir sistem var ve ben de karar verebilmiş değilim. Yardımcı olursanız seviniriz, çünkü aldıktan sonra her hangi bir dar boğaz yada desteklememe gibi bir sorun oluştuğunda iyi bir sonuç olmaz, teşekkürler.

Peki açıklık getirilmesi gereken yeni veya eski mimari olması değil de, donanımlar arası sorun oluşup oluşmayacağı ise arkadaşa bu konuda yardımcı olmalıyız bence. Ne de olsa gtx950 ve gtx1050 arasında performans olarak çok bir fark yok ve öte yandan birisi yeni mimarinin ilklerinden diğeri ise eski mimarinin sonlarından. Gerçekten bende merak ediyorum, bende de benzeri bir sistem var ve ben de karar verebilmiş değilim. Yardımcı olursanız seviniriz, çünkü aldıktan sonra her hangi bir dar boğaz yada desteklememe gibi bir sorun oluştuğunda iyi bir sonuç olmaz, teşekkürler.
Bu işlemciyle 950 veya 1050 darboğaz yapmaz. Fiyatları şuanda aynı sevide olan 950 ve 1050 arasında 950 almanın hiçbir anlamı yok. Nasıl RX 480 yerine RX 580 öneriyorsak 950 yerinede 1050 önermemiz gerekir.

Bu işlemciyle 950 veya 1050 darboğaz yapmaz. Fiyatları şuanda aynı sevide olan 950 ve 1050 arasında 950 almanın hiçbir anlamı yok. Nasıl RX 480 yerine RX 580 öneriyorsak 950 yerinede 1050 önermemiz gerekir.

Peki çok teşekkürler, bi sorum daha olacak benim bütçem 250 - 300 tl en fazla, CS-GO, Pubg, Dayz, tarzı online oyunlar oynuyorum, Rx 460 tarzı tek fanlı da olabilir fiyat peformans tarzı bişey ikinci el de alabilirim, bekleyebilirim dekkelmesi için, bu aralarda bişey ne alabilirim, anakart - işlemci - psu @clopostfn ile aynı sadece ram 8gb cl9, beni bilgilendirirsen teşekkür ederim. (şuanki ekran kartım nvidia geforce 315 Csgo da bile ıkınıyorum dayz güncellemeden sonra ekran kartımı desteklemiyor, Pubg daha hiç oynayamadım.)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı