i3 3220 ve RX 460 darboğaz olur mu?

Çok büyük bir acı, inşallah en kısa zamanda PSU elinize geçer.
Merhaba. Bugün itibari ile PSU'm geldi ve birkaç oyunda i3 3240 - RX 460 ikilisini deneme fırsatı buldum.
LoL > 1080p Grafikler yüksek - Gölge orta > 80+FPS darboğaz olmadı fakat arada bir ekran kartı kullanımı %0'a düştü. Sebebini anlayamadım.
BF1 > 1080P grafikler orta > 45-60 FPS ( yakında bomba patlayınca 35'e kadar düştüğü oldu.) Bu oyunda da ara ara %0 kullanımı gördüm.
CS:GO > 1024x768 oynuyorum ve darboğazın kralı oluyor. Acaba eski ekran kartımı mı taksam diye düşünüyorum :)

Sonuç olarak 1080p'de sıkıntı çıkarmaz. Fakat düşük çözünürlüklerde darboğaz oluyor. Bir de sadece bende mi oluyor bilmiyorum ama belirttiğim gibi GPU kullanımı %0 oluyor.

Merhaba. Bugün itibari ile PSU'm geldi ve birkaç oyunda i3 3240 - RX 460 ikilisini deneme fırsatı buldum.
LoL > 1080p Grafikler yüksek - Gölge orta > 80+FPS darboğaz olmadı fakat arada bir ekran kartı kullanımı %0'a düştü. Sebebini anlayamadım.
BF1 > 1080P grafikler orta > 45-60 FPS ( yakında bomba patlayınca 35'e kadar düştüğü oldu.) Bu oyunda da ara ara %0 kullanımı gördüm.
CS:GO > 1024x768 oynuyorum ve darboğazın kralı oluyor. Acaba eski ekran kartımı mı taksam diye düşünüyorum :)

Sonuç olarak 1080p'de sıkıntı çıkarmaz. Fakat düşük çözünürlüklerde darboğaz oluyor. Bir de sadece bende mi oluyor bilmiyorum ama belirttiğim gibi GPU kullanımı %0 oluyor.
Hiç bulaşmıyım daha iyi ozaman medium da 35 e kadar düşüyor.

Hiç bulaşmıyım daha iyi ozaman medium da 35 e kadar düşüyor.

GPU kullanımı %0 sorunun programdan ekstra ayar yaparak hallettim. Sadece yakınında bomba patlayınca FPS 35'e düşüyor. Onun dışında akıcı bir şekilde oynanıyor. Eğer BF1'i yüksek FPS oynamak istiyorsan daha iyi bir ekran kartı bakmalısın. Tabii yanında sağlam bir işlemci ile.

Eğer bütçen var ise 2. el i7 3770 ve GTX 1060 ikilisini düşünebilirsin.

Bende Phenom II X3 720 ve RX 460 var fakat CS GO orta ayarlarda 1600x900 çözünürlükte 100FPS civarı oluyor.

Bende Phenom II X3 720 ve RX 460 var fakat CS GO orta ayarlarda 1600x900 çözünürlükte 100FPS civarı oluyor.
Çözünürlüğü değiştirdim ben. 2048x1536 yeni favorim :) Darboğaz da ortadan kalkmış oldu böylece. FPS konusunda da sıkıntı yok. Shader detayı orta, diğerleri düşükte duruma göre 120-200 değişiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı